Serender evler iyi bir turizm yatırımı

Artvin merkeze bağlı Ormanlı köyü mevkiinde Artvin Belediye tarafından yaptırılan serender evleri gezen Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, bu yapıların turizm için iyi bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

24 Şubat 2013 Pazar 17:03
Serender evler iyi bir turizm yatırımı

 CHP Artvin Milletvekili  Uğur Bayraktutan dün beraberinde Artvin Belediye Başkanvekili İrfan Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Eldemir ve CHP Artvin İl Başkanı Selim Bilgin ile birlikte Serender evler ve Çoruh Marina’da incelemelerde bulundu. Artvin Belediyesi tarafından turizme kazandırılacak olan serender evler hakkında belediye başkan yardımcılarından bilgi alan Milletvekili Bayraktutan, turistlerin artık lüks otellerden, beton binalardan bıktığını ve bu tür tesislere daha çok yöneldiğini belirtti. Bayraktutan Avrupa ülkelerine yaptığı ziyaretlerden örnekler vererek bu tür yapıların oralarda da çokluğuna vurgu yaptı. Artvin Belediyesi’nin bu yatırımının bölge mimarisine olan uygunluğundan söz eden Bayraktutan,” Serender evler iyi bir turizm yatırımı olmuş. Belediye Başkanımız  Emin Özgün’ü  tebrik ediyorum. Gelecekte serender evler yerli ve yabancı turistlerle dolup taşacaktır. Bu tesisler tatilini doğayla iç içe geçirmek isteyenler için çok ideal olmuş. Borçka baraj gölü manzarası, temiz havası, yemyeşil doğasıyla harikulade bir tatil köyü olmuş. Ben emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum.  ”diye konuştu.

SERENDER EVLER MİNİ BİR TATİL KÖYÜ PROJESİ

Serender evler Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı hibesi ve Artvin Belediye Başkanlığı eş finansmanı ile yaptırılıyor. Sona yaklaşılan projede serender evler  yörenin ahşap mimarisiyle şekilleniyor.

Artvin- Borçka Karayolu'nun 10. kilometresinde Ormanlı köyü mevkiinde yaptırılan serender evlerin inşaat  çalışmalarında sona  yaklaşıldı. Sayısı 19 olan serender evler ilk konuklarını yaz aylarında ağırlayacak.  2476 m2’lik alanda inşa edilen serender evler 57 kişiye hizmet verebilecek kapasitede yapılıyor. Evler  tek ve çift kişilik olmak üzere 2 yataktan oluşuyor. Evin içinde  telefon, televizyon, giysi dolabı, banyo ve tuvalet  yer alıyor. Ayrıca serenderlerin balkon kısmından, dağların ve gök yüzünün gölle buluştuğu eşsiz manzarayı izlemek mümkün.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv