AKDENİZ'İN EFENDİSİ KİM OLACAK?

Akdeniz'in Efendisi olmak için hiç kimse mücadeleden de vazgeçecek gibi görünmüyor. Hatta daha etkili mücadele için konuya müdahil her ülkede birer ikişer mevcut efendilerin konumu değiştiriliyor, taşlar yeniden karılıyor, oyun yeniden büyük bir şekilde kurulmak için hazırlıklar tamamlanıyor gibi bir şey. Bu yüzden Arap Baharını bütün hızıyla yaşayan Mısır'da yeni dönemde IŞID eliyle yapılan Hıristiyanlara yönelik saldırıyı ciddiye almak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bu bölgedeki oyunun büyüklüğünü ve korkunçluğunu gözler önüne seriyor.

10 Nisan 2017 Pazartesi 12:40
AKDENİZ'İN EFENDİSİ KİM OLACAK?
ERTUL: AKDENİZ'İN EFENDİSİ KİM OLACAK?

ELİ KANLI ECNEBİ TERÖR ÖRGÜTÜ IŞİD MISIR'DA SAHAYA SÜRÜLDÜ!

Havadis Türk gazetesi köşe yazarlarından Nurten ERTUL önceki gün Mısır'da onlarca insanın katledildiği ve ecnebi terör örgütü ışid tarafından yapılan bombalı saldırıyla Irak'ta, Suriye'de, ülkemiz Türkiye'de ve gözdağı için avrupa ülkerindeki intihar saldırıları sonrası şimdi de kan ve göz yaşının durmadığı MISIR'da sahaya sürüldü.Okurken düşünerek okuyacağınız ve kafanızdaki neden sorularına sizi taşıyacak bir makaleyi kaleme aldı.

Sosyal hayatımızda "Bahar ve Diriliş" anlamına gelen dini anlamda ise Hz.İsa'nın çarmıha gerildikten yedi gün sonra dirilerek KUDÜS kentine geri dönmesini sembolize eden PASKALYA binlerce yıldır Hıristiyan dünyası tarafından dini bayram olarak kutlanır. Ne var ki, 16 yıldır Akdeniz'in Efendisi olmak için mücadele verenlerin sayesinde Mısır'da Paskalyayı kutlayan KIPTİ HİRİSTİYANLARA, İŞİD tarafından yapılan saldırıda onlarca insan hayatını kaybetti.

B
u saldırıya uzun yıllardan beri Amerika, İsrail ve İngiltere merkezli yürütülen Büyük Ortadoğu Projesi içinde bakmak lazım. Rusya ile İran yanı başındaki gelişmelere bana göre doğal üye sıfatıyla dahil olmaya mecbur. Bu dönemde en belirgin rol kuşkusuz İŞİD’in. Kim olduğu, amacının ne olduğu, kim tarafından kurulduğu ve kime hizmet ettiği şüpheli IŞID eliyle bir bakmışsınız Avrupa’nın en güvenlikli başkentlerinde intihar eylemleri düzenleniyor, bir bakmışsınız Türkiye’de ya da herhangi bir Ortadoğu ülkesinde veya Rusya’da hatta Amerika ile İngiltere’de . Kısaca Akdeniz’in yeni Efendisi ya da Efendileri konumlarını garantileyene kadar sanırım bu dünyada hiç kimse ve hiçbir ülke güvende olmayacak.

Akdeniz'in Efendisi olmak için hiç kimse mücadeleden de vazgeçecek gibi görünmüyor. Hatta daha etkili mücadele için konuya müdahil her ülkede birer ikişer mevcut efendilerin konumu değiştiriliyor, taşlar yeniden karılıyor, oyun yeniden büyük bir şekilde kurulmak için hazırlıklar tamamlanıyor gibi bir şey. Bu yüzden Arap Baharını bütün hızıyla yaşayan Mısır'da yeni dönemde IŞID eliyle yapılan Hıristiyanlara yönelik saldırıyı ciddiye almak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bu bölgedeki oyunun büyüklüğünü ve korkunçluğunu gözler önüne seriyor. <<<HABERİN DEVAMINI OKU>>>
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv