Aladağ'da Yurt Yandı 13 Can Aldı!

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde özel bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, 11'i kız öğrenci, 1 eğitmen ve 1 de görevli olmak üzere 13 kişi hayatını kaybederken, 22 öğrenci de yaralandı.

30 Kasım 2016 Çarşamba 12:41
Aladağ'da Yurt Yandı 13 Can Aldı!
ADANA ALADAĞ'DA YANGIN 13 CAN ALDI!

"Kamu görevlileri işini yapmadı... Denetimler yapılmış olsaydı,belki de yangın olmayacaktı!"

Okumak için özel yurtta kalan 11 öğrenci 2 yurt görevlisi yanarak can verdi.Yangının çıkış sebebinden çok kaçış için kullanılan merdiven sebep oldu.Merdivenin kilitli olduğu iddia edildi.

Adana'nın Aladağ ilçesinde bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 13 kişinin hayatını kaybettiği, aralarında sivillerinde bulunduğu 24 kişinin yaralandığı belirlendi. Hayatını kaybedenler ile yaralananların da kimlikleri belli oldu.

GÜN AĞARINCA HAYATINI KAYBEDENLER BELLİ OLDU
Adana'nın Aladağ ilçesi Sinanpaşa Mahallesi'ndeki 3 katlı Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda akşam çıkan yangında, yurt müdürü Cumali Genç kızı Sare Betül Genç, görevli Fatma Canatan, öğrenciler Sema Nur Aydoğdu, Gamze Bagir, Bahtınur Baş, Nurgül Pertlek, Tuğba Aydoğdu, Sümeyye Yetim, Cennet Karataş, Sevim Köylü, İlknur Maden ve Zeliha Avcı hayatını kaybetti.

Yangından yaralı olarak kurtulan ve hastanede tedavi edilenler:
"Görevliler Gülsüm Çelik, Sümeyye Tanrıverdi, Merve Mete, siviller Ayşe Genç, Elif Deniz, Veysel Dede, Abdi Fersak, Emin Alakaş, öğrenciler Gülcan Bagir, Nefise Sarıkaya, Hafize Sultan Deniz, Zeynep Sevde Deniz, Zeynep Sena Özkan, Yasemin Kara, Emine Pertlek, Sema Karataş, Sedat Topbaş, Şule Altun, Fatma Zehra Altun, Rabia İnce, Nurcan Yılmaz, Neslihan Aydoğdu, Fadime Yetim ve Büşra Güneş"

Yangında hayatını kaybedenlerin ilçeye bağlı Kışlak, Köprücük ve Karahan mahallelerinde oturduğu tespit edildi.

Öğrencilerden Merve Dilara Gölükçü ile Hacer Manıt'ın ise izinli oldukları öğrenildi.

vakit 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv