Batılı Devletler Türkiye’yi Terörle Vurdu!

Avrupa devletlerinin taşeronu eli kanlı, hain ve kahpe terör örgütü PKK, Vodafone Arena da yapılan Beşiktaş - Bursaspor maç müsabakası sonrası güvenliği sağlayan çevik kuvvet polislerini hedef aldı.

12 Aralık 2016 Pazartesi 11:45
Batılı Devletler Türkiye’yi Terörle Vurdu!
Siz Kimin Köpeğisiniz Onu Söyleyin?

Avrupa devletlerinin taşeronu eli kanlı, hain ve kahpe terör örgütü PKK, Vodafone Arena da yapılan Beşiktaş - Bursaspor maç müsabakası sonrası güvenliği sağlayan çevik kuvvet polislerini hedef aldı.

Sabah gazetesinde yer alan bir habere göre, Cumartesi akşamı Beşiktaş Vodafone arena çıkışında oynanan karşılaşma sonrası taraftarların dağılmasıyla birlikte çevik kuvvet polislerini hedef alan ve iki ayrı noktada gerçekleştirilen hain saldırının arkasında terör örgütü TAK üzerinden PKK olduğu kesinleşti. Bu kez teröristler taraftar görüntüsü ile kalabalığın arasına karıştı. Biri patlayıcı yüklü araçla, diğeri sırt çantası içinde çevik kuvvet polislerinin bulunduğu noktalara saldırdı.

Saldırının hazırlık safhası ve patlamaların zamanlaması hainlerin ince detaylarına kadar planlama yaptığını ortaya koydu.

Teröristlerden biri Dolmabahçe Gazhane Caddesi'nin Beleştepe olarak bilinen noktasında harekete geçti.
Maç bitiminden yaklaşık 1.5 saat sonra kalabalığın dağılmasını bekleyen hain, polislerin görev noktalarından ayrılarak kendilerini merkeze götürecek otobüslere binmesini bekledi.

400 KİLOLUK BOMBA
Çevik kuvvet polislerinin toplanmasından sonra, saat 22.30'da ilk olarak Beleştepe'deki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. İlk bilgilere göre 400 kiloluk bomba büyük bir gürültüyle patladı.

İLK KEZ BÖYLE BİR BOMBA KULLANILIYOR
Bombanın daha geniş alanda etkili olması için düzenek ve malzemelerinin diğer saldırılarda kullanılanlardan farklı olduğu belirtildi. Özel olarak hazırlanan bombanın içeriğiyle ilgili ayrıntılı bilgiler açıklanmadı. Ancak ilk tespitler amonyum nitrat (gübre) içerisine TNT kalıplarının konulduğu ve demir bilyeler kullanıldığı yönünde. Bombanın şiddetinden parçaların 25 metre yükseğe fırladığı belirlendi. Emniyet kaynakları bombanın uzaktan kumandayla patlatıldığı yönünde tespitlerde bulundu.

45 SANİYE SONRA İKİNCİ CANLI BOMBA

İlk saldırıdan 45 saniye sonra ikinci canlı bomba Maçka Parkı'nda kendini patlattı. Sırt çantalı ve yaya olarak ilerleyen teröristi polis fark etti. Dur ihtarı yapıldıktan sonra, etrafı 5 polis tarafından çevrelenen terörist bombanın pimini çekti. Teröristi fark edip etkisiz hale getirmeye çalışan polisler şehit oldu. Saldırının hemen ardından polisin yaptığı operasyonlarda saldırı ile ilişkili oldukları gerekçesiyle 13 kişi gözaltına alındı.

[Sabah] 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv