Polisten HDP’ye, PKK-TAK Operasyonu!

Bu sabaha karşı Türkiye genelinde Cumhuriyet Başsavcılıkları kararıyla Emniyet güçlerimizden terör örgütü PKK'yla mücadele kapsamında HDP'nin terör destekçisi il ve ilçe yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 245 kişi gözaltına alındı…

12 Aralık 2016 Pazartesi 13:15
Polisten HDP’ye, PKK-TAK Operasyonu!
Polisten HDP’ye, PKK-TAK Operasyonu!

Bu sabaha karşı Türkiye genelinde Cumhuriyet Başsavcılıkları kararıyla Emniyet güçlerimizden terör örgütü PKK'yla mücadele kapsamında HDP'nin terör destekçisi il ve ilçe yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 245 kişi gözaltına alındı…

Takvim gazetesinde yer alan bir habere göre; İstanbul, Ankara, Adana, Manisa ve Mersin'de HDP'nin il ve ilçe yöneticilerine yönelik operasyonlarda 245 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürütülen bir soruşturma kapsamında alınan gözaltı ve arama kararı doğrultusunda HDP'nin İstanbul İl Başkanlığı ile bazı adreslerde arama yaptı.

Operasyonda, aralarında HDP İstanbul İl Başkanı Aysel Güzel'in de bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı.

ANKARA'DA 17 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yürütülen bir soruşturma kapsamında, bazı adreslere operasyon düzenledi.

Aralarında HDP Ankara İl Başkanı İbrahim Binici, Mamak İlçe Başkanı ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 17 kişiyi gözaltına alındı.

Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ADANA'DA 25 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Edinilen bilgiye göre, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Teröre Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi.

Adana merkez ilçeleriyle Ceyhan ilçesinde değişik adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Adana İl Başkanı Hüseyin Beyaz, HDP merkez ilçe ve Ceyhan ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle mahalle temsilcilerinin bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

MANİSA'DA 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Alınan bilgiye göre, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Manisa'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında HDP Manisa İl Başkanı A.E, HDP Salihli İlçe Başkanı A.M. ve A.D, A.O. ve M.B. gözaltına alındı.

MERSİN'DE 51 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bazı adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda aralarında HDP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 51 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan, soruşturma kapsamında HDP'li Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk ile HDP Mersin İl Başkanı Sadun Doğan'ın de arasında olduğu bazı isimlerin de arandığı öğrenildi.

ŞANLIURFA'DA 58 KİŞİYE GÖZALTI KARARI
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, kent genelinde terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan çalışmalar sonucu bazı adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla hakkında gözaltı kararı verilen HDP üyelerinin de aralarında bulunduğu bazı şüphelilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

KAYSERİ'DE 15 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Kayseri'de terör örgütü PKK üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 15 kişiden 7'si yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 15 şüphelinin evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi.

Zanlılardan 7'si gözaltına alındı, evlerde yapılan aramada örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Adreslerinde bulunamayan 8 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

HAKKÂRİ’DE HDP YÖNETİCİSİ KONUR GÖZALTINA ALINDI
Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri kentte bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi

[Takvim] 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv