Arama Motorları ve Kurumsal SEO

29 Ocak 2016, 14:51
Arama Motorları ve Kurumsal SEO
 Arama motoru nedir sorusunun cevabını bir çok blog ve makalede okumuşsunuzdur. Ama ben yinede kısaca değinmek istiyorum.  Türkiye’de Google ve Yandex olarak popüler iki tane arama motoru bulunmaktadır. Genel olarak Türkiye’deki kitle bu ağlarda daha fazla vakit geçirmektedir. microsoft'un çıkarmış olduğu Bing ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye geleceğine çok ihtimal vermiyorum.

 SEO hizmetinide basit bir şekilde açıklayacak olursak pazarlama sürecinin internet ortamına taşınması ürün veya hizmetin internet ortamında satılmasın da veya pazarlanmasında en etkili rolü oynayan bir araçtır.  Esasen bilinen aksine arama motoru pazarlaması bir satış yöntemi değildir, ürününüzü veya hizmetinizi satışa götüren unsurlardan biridir. yapılan çalışmalar ve ulaşılan sonuçlar ile birlikte satış yapmamızı sağlayan en önemli faktörlerden biri  olarak görülmektedir.  Yazılı basın, radyo, televizyon, bilboardlar vb. gibi geleneksel pazarlama kanalları “SEO” nun bir parçası gibi gözüküyor olsa bile Seo'nun bir parçası değildir.

Türkiye de yaklaşık 35 milyon internet kullanıcısı olduğu bilinmektedir, dikkatlice bakıldığında arama motorları beraberinde getirdiği avantajlar ile bu 35 milyona ulaşmanızı sağlayan önemli bir araçtır.  

Arama motorları, ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Popüler olması tamamen kullanıcıların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değer. Arama motorlarının önem kazanması beraberinde bireysel ve kurumsal seo danışmanlığı alanlarını getirmiştir. 

Kurumsal firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun internet siteleri yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda arama motorlarında da aktif yer almaları gerekiyor. Web dünyası bir bütün olarak düşünüldüğünde artık web sitesi ve SEO kavramları ayrı düşünülemiyor. 

Birçok markalaşmış şirketlerinde seo danışmanlığı hizmeti aldıklarına şahit olmuşsunuzdur. Bu durum büyük markaların da SEO'ya önem verdiklerinin bir göstergesidir. İnternet sitenizi yaptırdıktan sonra kurumsal seo danışmanlığı desteği almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır. Seo danışmanlığı firmalara SEO konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Hizmet kapsamında firma sektörüne uygun stratejilerle arama motorların da sizinde adınız en iyi şekilde geçecektir. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv