4 milyon TL yatırım yaptı.

Hedef, bölgenin esnek üretim merkezi olmak...

11 Mart 2013 Pazartesi 10:52
4 milyon TL yatırım yaptı.

100’ü aşkın iş kolunda anahtar teslimi fason ürün üreten Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, 2012 yılında yüzde 35’lik büyüme ve 40 milyon TL ciro elde etti. Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, perakende sektöründe çeşitliliğin artması ve yurt dışından gelen private label taleplerinin Primo’ya güçlü büyüme sağladığını söyledi.

Salvo Bahar, sadece Türkiye’de değil, tüm bölgenin esnek üretim merkezi olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, Türkiye’nin en büyük fason üretim kuruluşu olarak dev uluslararası şirketlerin yanı sıra her ölçekteki KOBİ ve perakende dünyasındaki yüzlerce firmaya hizmet veriyor.

Geçen yıla ilişkin çalışma verilerini paylaşan Primo, 2012 yılını bir önceki yıla göre yüzde 35’lik büyüme ile tamamladı ve cirosunu 40 milyon TL’ye taşıdı.

Hızlı çözümle büyüyor

Primo olarak benimsedikleri esnek iş yapma modelinin hem yurt içinde hem de yurt dışında geniş ilgili gördüğünü belirten Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, çeşitlenen perakende sektörünün hızlı üretim biçimlerine ihtilaç duyduğunu söyledi. Bahar, ”Üretim yapısını belli yönde tamamlanmış dev kuruluşlar, hızlı değişiklikler yapmakta zorlanıyor. Oysa zaman hız zamanı.

Müşterinin taleplerine en kısa sürede cevap vermek gerek. İşte burada bizim gibi esnek üretim tesisleri devreye giriyor. Teknoloji ve el becerisini aynı bünyede buluşturan Primo, hem uzun soluklu hem de dönemsel üretim ihtiyaçlarında cevap verebilecek, hem de bunu 100’den fazla sektör için yapabilecek, Türkiye’deki tek tesis diyebilirim. Bu özel yapılanma biçimi, büyümemizi de beraberinde getiriyor.” 4 milyon TL yatırım yaptı.

Primo, 2012 yılında 4 milyon TL’lik yatırıma imza attı.

Yatırımlar ağırlıklı olarak üretim konusundaki standartların yükseltilmesine yönelik oldu. Tuzla’daki 16 bin metrekare üzerindeki üretim tesisinde, uluslararası talepler doğrultusunda standartların öngördüğü özel mimari uygulamalar, geliştirilmiş mikrobiyoloji laboratuarı ve çeşitli Ar-Ge teknolojilerine yatırım yapıldı. Hedef, bölgenin esnek üretim merkezi olmak Sundukları üretim ve hizmet çeşitliliğiyle yurt dışında ünlerinin yayıldığını aktaran Salvo Bahar, önümüzdeki dönemde Balkanlar, Akdeniz Havzası, Ortadoğu ve Kafkasları ele alan bölgede esnek üretim konusunda merkez haline gelmeyi hedeflediklerini aktardı.

Bahar, “Bu bölgedeki hızlı tüketim ürünleri ihtiyacında akla gelen ilk marka olmak istiyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: 4 milyonTL yatırımyaptı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv