Azercell, Defne'yi Çözüm Ortağı Seçti

4 milyondan fazla abonesi ile Azerbaycan’ın en büyük mobil iletişim firması olan Azercell, kurumsal müşterilerine Mobil VPN servisi sunmak için teknoloji partneri olarak Defne Telekomünikasyon’u seçti.

14 Aralık 2016 Çarşamba 12:25
Azercell, Defne'yi Çözüm Ortağı Seçti
AZERCELL DEFNE’Yİ ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK SEÇTİ

4 milyondan fazla abonesi ile Azerbaycan’ın en büyük mobil iletişim firması olan Azercell, kurumsal müşterilerine Mobil VPN servisi sunmak için teknoloji partneri olarak Defne Telekomünikasyon’u seçti. Azercell kurumsal müşteri gelirlerini arttırmak için Defne’nin inovatif çağrı kontrolü ve yönetimi çözümlerindeki tecrübesinden faydalanacak.

Defne’nin Mobil VPN çözümü sayesinde Azercell, kurumsal müşterilerine bundan böyle kısa numara arama, çağrı kontrolü, direkt bağlantı, özel numara planlaması, firma çalışma grubu yaratma, telekonferans, mobil PBX gibi geleneksel servisleri CaaS (Communication as a Service – Hizmet olarak İletişim) iş modelinde kendi iletişim ağı üzerinden sunabilecek.

Azercell CEO’su Vahid Mursaliyev, “Bu birlikteliğin kurumsal abonelerimize sunduğumuz katma değerli çözümlere stratejik değer katacağına inanıyorum. Defne’nin Mobil VPN çözümü sayesinde kurumsal müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu iletişim araçlarını sunarak, operasyonel giderlerini daha iyi kontrol etmelerine ve bütünleşik iletişim ortamı yaratarak çalışanlarının verimliliğini arttırmalarına katkı sağlayacağız.” dedi.

Defne Telekomünikasyon CEO’su Oğuz Haliloğlu ise, “Azercell’le olan bu heyecan verici işbirliğimizin Azerbeycan telekomünikasyon pazarının tamamı üzerinde büyük bir etkisi olacağına ve hem Azercell’in kurumsal müşterilerine iletişim servislerinde en son teknolojiyi sunmasına, hem de Defne’nin Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki büyüme hızının artmasına faydası olacağına inanıyoruz.” dedi.

Azercell ile ilgili olarak:
Azercell Telekom LLC 1996 kurulmuş ve Azerbaycan’ın mobil komünikasyon endüstrisinin lideri konumuna ulaşmıştır. Azerbaycan mobil marketinin %48’ini kontrolü altında bulundurmasına ek olarak, Azercell’in ağ yapısı ülkenin %80’ini kaplamakta ve ülke popülasyonunun %99,8’ine iletişim sağlamaktadır. 4,5 milyon aktif sözleşmeli kullanıcısı bulunan Azercell, aynı zamanda Azerbaycan’da GSM teknolojilerinde, gelişmiş ödeme sistemlerinde, 24/7 tüketici hizmeti sunmada, Internet üzerinde müşteri desteği sunmada, GPRS/EDGE alanında, M2M, MobilBank, tek-nokta-servis ofislerinin açılması (Azercell Express), mobil e-servis “ASAN imza” gibi çok sayıda farklı alanda inovasyona imza atmıştır. Azercell aynı zamanda Azerbaycan’daki ilk 4G – LTE servis uygulamasını 2012’de başlatan ilk firma olma özelliğine de sahip. Global Kablosuz Çözümler firmasının yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre, Azercell’in iletişim ağı Azerbaycan’daki diğer firmalara kıyasla en iyi performansa sahip durumda.

Defne Hakkında
Kurulduğu 1996 yılından itibaren iletişim ağları için telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetler sağlayan Defne, kendi dalında önde gelen global bir firmadır. Defne’nin sunduğu yenilikçi çözümler abone deneyimini arttırırken, mobil operatörlerin ve servis sağlayıcılarının her potansiyel çağrıyı başarıyla sonlandırarak gelire dönüştürmelerini sağlar. Farklılaşmış yenilikçi ürün portföyüyle çağrı tamamlama, mesajlaşma, mobil pazarlama, roaming, filtreleme ve OSS çözümleri sunan Defne, ürünlerini profesyonel ve yönetilen servis hizmetleriyle destekler.
Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik Bölgesi’nden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya 20’den fazla ülkede 500 milyon üzerinde aboneye servis veren 25’ten fazla mobil operatör, Defne’nin çözümleri ve hizmetleri ile abone sadakatini ve yıllık gelirlerini arttırmaktalar. Yetenekli insan kaynaklarının zenginliği ve IN, IVR, mesajlaşma alanlarındaki uzmanlığı, Defne’ye mevcut müşteri altyapısı ile hızla entegre olabilecek güvenilir ve ölçeklenebilir çözümler sunma imkanı verir.

Şirket merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan Defne’nin Dubai, BAE ve Yeni Delhi, Hindistan'da da ofisleri bulunmaktadır. Defne birden fazla yılda Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA ve Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programlarında sıralamaya girmiştir. Defne ve çözümleri hakkında detaylı bilgi için www.defne.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv