Red Hat Turu 2013: IT’nizi Dönüştürün

Uzmanların ve ortakların işletme dönüştürme stratejilerine ve teknolojilerine dair görüşlerinin sunulacağı ve Red Hat IT çözümlerinin tanıtılacağı 13 şehri kapsayan tur başlıyor

28 Mart 2013 Perşembe 11:18
Red Hat Turu 2013: IT’nizi Dönüştürün

STS A – Açık kaynak çözümleri alanında dünyanın lider sağlayıcısı olan Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), bugün Avrupa ve Ortadoğu’da 13 şehri kapsayan bir tur düzenlediğini ve bir günlük etkinliklerden oluşan turun 3 Nisan’da Moskova, Rusya’daki sunumlarla başlayacağını açıkladı. Etkinlik serisi, Red Hat uzmanları ve ortaklarının açık kaynak teknolojisini kullanıp fiziksel çözümlerden sanal çözümlere ve bulut çözümlerine geçerek, kurumsal IT mimarisini dönüştürmeye yönelik yaklaşımları ile buna ilişkin stratejileri ve iyi uygulamaları kapsayacak.

Red Hat Turu açık bir IT mimarisine geçerek başarıya ulaşma stratejilerine odaklanacak. Kıdemli Red Hat yöneticileri, işletmeler için stratejik etkiyi tetikleme yollarını ana hatlarıyla açıklayan sunumlar yapacak. Günümüzün ekonomik koşullarında ve bir sonraki on yıl için, başarıya en hazır şirketler müşterilerini daha iyi anlayanlar, müşterileriyle sosyal ve mobil kanalların kullanımı dahil istedikleri şekilde iletişim kuranlar ve yeni, yenilikçi ürünleri ve hizmetleri hızlı bir şekilde sağlayabilenler olacak.
IT, açık kaynak yeniliğini geliştirerek, bu stratejik etkiyi tetiklemektedir. Etkinlik boyunca Red Hat'ten konuşmacılar, açık kaynak bilişim için güvenli ve maliyet etkin bir temel oluşturmaya dair yerel fikirler ve uzmanlık sağlayacak. Katılımcılar grup çalışmalarına katılma, Red Hat’in mevcut müşterilerinden gerçekçi fikirler alma, açık bulutun nasıl oluşturulduğunu ve mevcut IT yatırımlarını geliştirirken gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verebilecek uygulamaların ve sistem altyapısının nasıl hazırlanacağını öğrenme fırsatı elde edecek. Aynı zamanda, platin sponsor HP ve altın sponsorlar Symantec ve Bull dahil etkinlik sponsorlarıyla görüşme şansını da yakalayacaklar. “Bir zamanlar son derece etkili olduğu düşünülen özel kurumsal bilişim sisteminin pahalı ve eski bir altyapı haline gelmesi uzun sürmedi. Kritik uygulamaları daha ölçeklendirilebilir, esnek ve maliyet etkin açık kaynak sistemlerine taşımak çok anlamlı olabilir,” diye belirten Red Hat Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika Genel Müdürü Werner Knoblich şöyle ekliyor: “İşletmeler, IT altyapısını geliştirmek için yıllarını verir ve milyonlarca Avro harcar fakat, hedefleri çoğunlukla, sistemlerini kaldırmak ve değiştirmekten kaçınmak için mevcut yatırımlarını geliştirmek değildir.

Red Hat çözümleri, mevcut kurumsal mimarinizi güçlendirerek ve dağıtım esnekliği sağlayarak –fiziksel, sanal ve bulut-, açık hibrit bulut stratejinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.” Katılımcılar, yeni geliştirme projelerini kolaylıkla uygulamak için Red Hat’in hızla dağıtılabilir Platform-as-a-Service (Hizmet olarak Platform/PaaS) çözümü OpenShift’i nasıl kullanacaklarını ve Red Hat’in üretimde binlerce uygulama için bu platformu nasıl çalıştırdığını öğrenecek. Kuruluşlar, yeniliği kolaylaştırma ve yeni hizmetler ve uygulamaların pazara sürümünü hızlandırma güçlüğüyle giderek daha fazla karşılaşmaktadır.

Bir bulut hizmet modeli olan PaaS, geliştiricilere muazzam bir esneklik ve hız sağlayarak, uygulama geliştirmede devrim yaratmaktadır. Kuruluşların maliyetleri düşürmesine ve altyapı kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olabilir. Kuruluşlar, yenilik yapmayı kolaylaştırarak ve işletme verimliliğini arttırarak, işletmede dönüşümü tetikleyebilir. Aşağıdakiler, etkinliğin diğer oturumları arasındadır: Kritik uygulamalar için standart tabanlı bir altyapıya geçiş Farklı bir platforma ya da uygulamaya geçiş dikkatli bir inceleme gerektirmektedir. Akıllı işletmelerse değişimin fırsatlar doğurduğunun farkındadır. İyi yürütülen bir geçiş süreci riskleri yönetmenin, maliyetleri aynı seviyede tutmanın ve gelecek için planlama yapmanın yanında, günlük operasyonların sorunsuz bir şekilde yürütülmesini de sağlamaktadır. Yüksek erişimli veri merkezlerini yeniden düşünmek İşletmelerin, kritik ortamları standart tabanlı bir altyapıya taşırken, özel bir ortamdan beklenen güvenilirlik ve erişimi sağlaması gerekmektedir.

Red Hat, özel çözümlerin maliyetinin küçük bir kısmı karşılığında veri merkezi ve veritabanı için yüksek erişim ve olağanüstü durum kurtarma sağlamanın yolunu gösterebilir. Yeniliği tetikleyecek açık bir kurumsal platforma geçmek Büyük bir sigorta şirketinin açık kaynak çözümleriyle e-ticareti destekleyecek bir kurumsal platformu nasıl yarattığını öğrenebilirsiniz. Esneklik ve hız, uygulamalar ve iş prosesleri geliştirmede, dağıtmada ve yönetmede kilit faktörlerdir. Kuruluşlar özel platformlardan açık kaynak çözümlerine geçerek, daha az çaba ve daha düşük bir maliyet karşılığında daha çok şey başarabilir. Dinamik Veri Merkezi – yeni bir klişe mi yoksa gerçek mi? Tüm altyapıda hız kazanmanın, karmaşıklığı azaltmanın ve IT varlıklarını daha verimli bir şekilde yönetmenin yolu. Red Hat açık standartların, açık API’lerin ve açık kaynak yazılımın kurumsal bilişimi nasıl değiştirdiğini gösterebilir ve kuruluşlar sanallaştırma ve esnek özel bulutlardan isteğe bağlı açık bulut kullanımına bulut stratejilerini geliştirebilir.

Turun tarihleri, ülkeler ve şehirler:
3 Nisan 2013 Moskova, Rusya
Kayıt 4 Nisan 2013 Varşova, Polonya
Kayıt 9 Nisan 2013 Paris, Fransa
Kayıt 10 Nisan 2013 Stockholm, İsveç
Kayıt 11 Nisan 2013 Kopenhag, Danimarka
Kayıt 16 Nisan 2013 Madrid, İspanya
Kayıt 17 Nisan 2013 Bonn, Almanya
Kayıt 18 Nisan 2013 Zürih, İsviçre
Kayıt 22 Nisan 2013 Abu Dhabi, BAE
Kayıt 23 Nisan 2013 Milano, İtalya
Kayıt 24 Nisan 2013 Londra, BK
Kayıt 25 Nisan 2013 Amsterdam, Hollanda
Kayıt 29 Nisan 2013 İstanbul, Türkiye

Kayıt Seminerler dizisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kayıt olmak için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://www.europe.redhat.com/promo/redhattour2013/dates/index.php?location=

Red Hat hakkında daha fazla bilgi almak için, www.redhat.com sitesini ziyaret edin. Daha fazla ve daha sık haber almak içinse şu adresi ziyaret edin: www.press.redhat.com.
Red Hat ile Bağlantı Kurun
• Daha fazla Red Hat haberi alın ya da Red Hat RSS akışına abone olun
• Red Hat’i Twitter’da takip edin
• Red Hat’e Facebook’ta katılın
• YouTube’da Red Hat videoları izleyin Red Hat, Inc. Hakkında Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara yazılım, depolama ve sanallaştırma teknolojilerinde topluluk desteğinden yararlanan, açık kaynak yazılım çözümleri alanında dünyanın lider sağlayıcısıdır. Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Global bir kuruluşlar, ortaklar ve açık kaynak toplulukları ağındaki bağlantı merkezi olarak, Red Hat kaynakları özgürleştiren ve müşterileri IT’nin geleceğine hazırlayan uygun ve yenilikçi teknolojiler yaratmaya yardımcı olmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için: http://www.redhat.com.

İleriye Yönelik Bildirimler Bu basın bültenindeki belirli ifadeler, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymet Davaları Reform Yasası’na göre “ileriye yönelik bildirim” teşkil edebilir.
İleriye yönelik bildirimler belirli varsayımlara dayalı olarak gelecekteki olaylara yönelik beklentileri belirtmekte ve herhangi bir tarihi ya da güncel olguyla doğrudan ilgili olmayan ifadeler içermektedir.
Şunlar dahil çeşitli önemli faktörlerden ötürü, fiili sonuçlar böylesi ileriye yönelik bildirimlerden önemli ölçüde farklılık gösterebilir olabilir: bilgi teknolojisi harcamalarındaki azalmalar ya da gecikmelerle ilgili riskler; endüstri konsolidasyonunun etkileri; Şirketin etkili bir şekilde rekabet edebilirliği; dava ve ilgili uzlaşmalardaki belirsizlik ve olumsuz sonuçlar; satın almaların entegrasyonu ve satın alınan teknoloji ve ürünleri başarıyla pazarlayabilme; Şirketin fikri mülkiyetini layıkıyla koruyamama ve üçüncü tarafların fikri mülkiyetinin olası ihlali ya da lisans ihlali iddiaları; yeni ürünler ve teknolojik yeniliklere yönelik talebi zamanında karşılayamama ya da yaratamama; veri ve bilgi güvenliği açıklarıyla ilgili riskler; Şirketin büyümesi ve uluslararası işlemlerin etkili yönetilmemesi ya da kontrolünün sağlanmaması; döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve kilit personeldeki değişiklikler ve kilit personele bağımlılık ile en yeni Form 10-Q Üç Aylık Raporumuzun (nüshalarına Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun http://www.sec.gov adresindeki web sitesinden erişilebilir) içerdiği, söz konusu belgede “Risk Faktörleri” ve “Yönetimin Finansal Durum ve İşlemlerin Sonuçlarına dair Tartışması ve Analizi” başlıkları altında bulunanlar dahil diğer faktörler.

Bu faktörlere ilave olarak, genel endüstri ve piyasa koşulları ve büyüme oranları, ekonomik ve politik koşullar, hükümet ve kamu politikası değişiklikleri ile deprem ve sel gibi doğal afetlerin etkileri dahil (fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) daha genel faktörlerden ötürü de gelecekteki fiili performans, sonuçlar ve çıktılar önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bu bültenin içerdiği ileriye yönelik bildirimler, bu basın bülteninin tarihi itibarıyla Şirketin görüşlerini temsil etmektedir ve bu görüşler değişebilir.

Ancak Şirket bu ileriye yönelik bildirimleri ileride bir noktada güncellemeyi seçebilir olmakla birlikte, bunu yapma zorunluluğunu üstlenmemektedir. Bu ileriye yönelik bildirimlerin, Şirketin basın bülteni tarihinden sonraki herhangi bir tarihteki görüşlerini temsil ettiği düşünülmemelidir.

 Red Hat ve JBoss, Red Hat, Inc.’ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli markalarıdır. Linux®, Linus Torvalds’ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli markasıdır.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv