Türk savunma sanayisine Ar-Ge desteği verecek

Yıldız Teknopark, Yıldız Teknik Üniversitesi ve TAI (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) ile imzaladığı protokolle milli uçak, milli helikopter ve milli jet projelerinin mühendislerini yetiştirecek. Yıldız Teknopark, yerli savunma sanayisini güçlendirme amacını taşıyan bu protokolle, savunma projelerine Ar-Ge desteği sağlayacak.

20 Ekim 2017 Cuma 15:06
Türk savunma sanayisine Ar-Ge desteği verecek
Yıldız Teknopark-TAI iş birliği yerli savunma sanayisini kalkındıracak

Türk savunma sanayisine Ar-Ge desteği verecek


Yıldız Teknopark, Yıldız Teknik Üniversitesi ve TAI (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) ile imzaladığı protokolle milli uçak, milli helikopter ve milli jet projelerinin mühendislerini yetiştirecek. Yıldız Teknopark, yerli savunma sanayisini güçlendirme amacını taşıyan bu protokolle, savunma projelerine Ar-Ge desteği sağlayacak

Yıldız Teknopark, üniversite-savunma sanayi iş birliği kapsamında, Yıldız Teknik Üniversitesi ve TAI (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) ile 10 Ekim’de Yıldız Teknopark İdari Binası’nda bir protokol imzaladı. YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, TUSAŞ – TAI Genel Müdürü Doç Dr. Temel Kotil, Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, TUSAŞ- TAI Strateji ve Teknoloji Yönetimi Başkanı Doç. Dr. Fahrettin Öztürk’ün imzaladığı protokolle Yıldız Teknopark milli uçak, milli helikopter ve milli jet projelerinin mühendislerini yetiştirecek.

Yerli savunma sanayisini güçlendirme amacını taşıyan bu protokolle, Yıldız Teknopark savunma projelerine teknolojik destek sağlayacak ve ortak projelerdeki etkinliğini artıracak.

“Yerli savunma sanayisine vereceğimiz destekten dolayı gururluyuz”
Protokole ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, “Türkiye savunma sanayisinin gelişiminde son dönemde yaşanan atak, teknoloji geliştirme merkezleri olarak bizi harekete geçirdi. Savunma sanayisinde dışa bağımlılığı azaltmak ve yerli sanayiyi güçlendirmek için atılan adımlara desteğimiz tam. TAI ile imzaladığımız bu protokolle sağladığımız güç birliğinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Törene, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Göksel Ağargün, Prof. Dr. Galip Cansever, Prof. Dr. Yücel Şahin, dekanlar ve akademisyenler katıldı.


Yıldız Teknopark Hakkında:
YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde 2009 yılında faaliyete başlayan Yıldız Teknopark, Davutpaşa ve İkitelli yerleşkeleriyle birlikte toplam 170 bin metrekarelik alanda faaliyetlerini yürütmektedir. Yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, inşaat, gıda gibi farklı sektörlerde Ar-Ge çalışmalarını yürüten Yıldız Teknopark; 270 Ar-Ge firması, 90 kuluçka firması ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor.

Detaylı bilgi: www.yildizteknopark.com.tr

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv