TÜYİD Yeni Yönetim Kadrosu

TÜYİD’in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Orkun Kaya oldu...

28 Şubat 2013 Perşembe 23:13
TÜYİD Yeni Yönetim Kadrosu
Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin (TÜYİD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Abdullah Orkun Kaya getirildi.  

Derneğin kurucu üyelerinden olan Kaya, aynı zamanda TTNET Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye’de yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulan Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına devam ediyor. Derneğin kurucu üyelerinden Abdullah Orkun Kaya, TÜYİD’in yeni döneminde Funda Güngör Akpınar’dan devraldığı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek. TÜYİD Yeni Yönetim Kadrosunu Açıkladı Yeni yapılanmayla yoluna güçlenerek devam eden TÜYİD, 22 Şubat 2013’de gerçekleşen Olağan Genel Kurulu sonucu yeni dönem yönetim kurulunu açıkladı.

Abdullah Orkun Kaya’nın başkanlık görevini yürüteceği yeni dönemde TÜYİD yönetim kurulunda Özge Bulut Maraşlı ve Bekir Yener Yıldırım; Başkan Yardımcısı, Müge Tuna; Sayman, Murat Eryürekli; Sekreter, Ali Uğur Saydam, Aziz Murat Uluğ, Cihat Takunyacı, Cüneyt Demirgüreş, Funda Güngör Akpınar, Mehmet Hurşit Zorlu, Mehmet Nane ve Nihat Narin üye olarak yer alacak. Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek olan Abdullah Orkun Kaya, TTNET’in Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Çalışma hayatına Sermaye Piyasası Kurulu’nda başlayan Kaya, daha sonra Merrill Lynch’de sırasıyla uzman ve kıdemli uzman olarak çalıştı. 2008 yılında Türk Telekom’a geçen Kaya, burada 3 yıl süreyle Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yaptı. 2011 yılında TTNET’de CFO görevine atanan Kaya, Kasım 2012’de ise TTNET’in Genel Müdürü oldu. Abdullah Orkun Kaya 4 yıldır aynı zamanda kurucularından olduğu Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin üyesi olarak görev alıyordu.

TÜYİD Hakkında
Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), Türkiye'de yatırımcı ilişkileri ile ilişkili farklı hedef kitleleri kurumsal ve bireysel platformda bir araya getirerek, mesleki bilgi üretmek ve yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulmuştur. Misyonumuz, piyasalarımızın ve şirketlerimizin yatırımcılara en iyi şekilde tanıtılmasına ve şirketlerimizin adil piyasa değerlerine ulaşmalarına katkıda bulunmak ve Türkiye sermaye piyasalarının derinlik kazanmasını desteklemektir.

TÜYİD’in kurumsal üyeleri şu şirketlerden oluşuyor:

Ak Enerji Elektrik Üretim A.Ş.,Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Akfen Holding A.Ş, Aksa Enerji Üretim A.Ş, Anadolu Efes Biracılık Ve Malt. San. A.Ş, Anel Elektrik Proje Taahhüt Ve Tic.A.Ş, Arçelik A.Ş, Asya Katılım Bankası, Aygaz A.Ş, Bersay İletişim Grubu, Bersay İletişim Enstitüsü, BNY Mellon, Borusan Holding A.Ş, Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş, Coca Cola İçecek A.Ş, Credit Agricole Cheuvreux Menkul Değerler A.Ş, Desa Deri San.Ve Tic.A.Ş, Deutsche Securities Menkul Değerler A.Ş, Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş, Doğuş Otomotiv Servis Ve Tic. A.Ş, Ereğli Demir Ve Çelik Fabrikaları A.Ş, Finar Kurumsal İletişim Çözümleri Ltd. Şti., Ford Otosan A.Ş, Foreks Bilgi İletişim Hiz. A.Ş, Garanti Yatırım, Global Yatırım Holding A.Ş, Hürriyet Gazetecilik Ve Maatbaacılık A.Ş, İhlas Holding A.Ş, İndeks İletişim Danışmanlık, Katmerciler Araç Üstü Ekipman San. Ve Tic. A.Ş, Koç Holding A.Ş, Makina Takım Endüstrisi A.Ş, Migros Ticaret A.Ş, Netaş Telekomünikasyon A.Ş, Park Elektrik Üretim Mad. San. Ve Tic. A.Ş, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş, Petkim Petro Kimya Holding A.Ş, Pınar Süt Mam. San. A.Ş, Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Tav Havalimanları Holding A.Ş, Tayburn Kurumsal, Teknosa İç Ve Dış Tic.A.Ş, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş, Torunlar Gyo A.Ş, Turcas Petrol A.Ş, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Tüpraş A.Ş, Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Türk Hava Yolları A.Ş, Türk Telekomünikasyon A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T. A.O, Uyum Gıda İth. Mad. Ve Tic. A.Ş, Vestel Elektronik A.Ş, Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş, Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Yıldız Holding.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv