Unicera 2013’te Fark Yarattı…

NG Kütahya Seramik, SKM Projects+ İmzalı Standıyla Unicera 2013’te Fark Yarattı…

27 Mart 2013 Çarşamba 15:11
Unicera 2013’te Fark Yarattı…

STS A - Perakende mimarisinde lider SKM Projects+, imajını yenileyen NG Kütahya Seramik’in 27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü'nde gerçekleştirilen UNICERA 25. Uluslararası Seramik-Banyo-Mutfak Fuar standının tasarım ve uygulamasını yaptı.

Fuar sektörüne mimari bir bakışla yaklaşan ve farkını ortaya koyan SKM, markanın gücünü ve 750m2’lik geniş stant alanını kullanarak görkemli, çarpıcı ve yenilikçi bir tasarım yaptı. "Parlayan yıldız" adı verilen konseptle ziyaretçilerin geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkmaları amaçlandı. Geniş stant alanı bir tapınak gibi kurgulandı. Net duvarlarla çevrelenmeyen, yarı kapalı mekanlara rahat girişler verildi. Standın temel tasarım unsuru olan ve ana hat boyunca yer alan kemerlerin iç kısımlarında zemin, duvar ve tavanda Kütahya’nın farklı seramikleri kullanılarak keyifli bir ürün sergi alanı yaratıldı.

Bu kemerli tasarım markanın köklü geçmişine gönderme yaparken, dış akslarda kullanılan ve SKM ile özdeşleşen Ferrari mesh modüller geleceğe birer yansıma olarak standa yer aldı. Tüm standı çevreleyen dış duvarlar üzerine yerleştirilen büyük yıldız modüllerin, kullanılan led wall washer’larla aydınlatılması da Kütahya’nın ‘parlak gelecek’ öngörüsünü yansıttı.

Tasarımlarında teknolojiye yoğun olarak yer veren SKM, bu projede de farklı detayları değerlendirdi. Mekanın girişinde konumlandırılan sanal bir asistan etkileyici kurumsal sunumuyla standı daha da davetkar hale getirdi. Teknoloji kullanımı içerde de devam etti. Ziyaretçiler için, tanıtım stantlarının üzerine yerleştirilen iPad’lerden geniş ürün bilgisi alma imkanı yaratıldı.

SKM PROJECTS+HAKKINDA
SKM Projects+; 2000 yılında Mimar Hakan Sekmen (MSGSÜ) tarafından İstanbul’da kuruldu. 2005 yılında Azeri Mimar Aziz Alimirzayev’in (MSGSÜ) ortak olarak katılımını takiben büyümeye devam eden şirket, perakende mimarisinde uzmanlaştı. Bugün mimari ve sanatın farklı dallarında uzmanlaşmış geniş bir ekiple ve “Artı Hizmetler” anlayışıyla çalışmaya devam ediyor.
SKM Projects+; konsept tasarımdan, marka danışmanlığına; proje çözümlerinden, üretim, uygulama ve teslim sonrası teknik desteğe kadar her türlü mimari çözüm ve operasyonel mühendislik hizmetini, tek çatı altında sunuyor. Bu hizmetleri Türkiye’nin pek çok lider markasına veren SKM, 2012 ‘European Property Awards’da ‘Retail Interior’ kategorisinde aldığı ödülle başarılarını uluslararası arenaya da taşıdı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv