Ceza'dan Yeni Klip 'Yok Geri Dönmek'

Ceza, sözleri kendisine müziği RokaBeat’e ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Esen Müzik etiketiyle yayımladığı 'Suspus' albümünde yer alan 'Yok Geri Dönmek' adlı şarkısına, dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerinde video klip çekti.

17 Mart 2018 Cumartesi 10:48
Ceza'dan Yeni Klip 'Yok Geri Dönmek'
CEZA’DAN YENİ VİDEO KLİP “YOK GERİ DÖNMEK”

Ceza, sözleri kendisine müziği RokaBeat’e ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Esen Müzik etiketiyle yayımladığı “Suspus” albümünde yer alan “Yok Geri Dönmek” adlı şarkısına, dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerinde video klip çekti.

Yayınlandığı günden itibaren Youtube’da trend videolar arasında yer alan klibin yönetmenliğini Ali Ata Akel ve Ferit Katipoğlu üstlendi.

CEZA “YOK GERİ DÖNMEK” VİDEO KLİBİ!


HAZIRLIK AŞAMASI 3 AY SÜREN KLiP HENÜZ FİKİR AŞAMASINDA İKEN, İNSANLARIN NASIL YAŞLANDIĞI ARAŞTIRILDI

Post prodüksiyonu MyLiason, plastik makyaj uygulaması ise Dust9Studio tarafından gerçekleştirilen klibin 3D, plastik makyaj ve yüz kalıpları hazırlık süreci 8 artist ile birlikte 3 ayda tamamlandı.

Surat dokusu zamanla büyüdüğü için kemik yapıları birbirine benzeyen farklı yaşlarda 2 oyuncu bulundu. İnsanların nasıl yaşlandıkları gözlenerek, oyuncuların yüzlerinin kalıpları alındı. İki oyuncu için toplamda 6 kademe kaş, burun, çene, yanak gibi farklı yaşlarda çeşitli surat protezleri yapıldı. Protezler iki oyuncu üstünde tekrar tekrar denenerek, her seferinde düzeltmeler ile protezler tekrar yapıldı.

Makyaj ekibiyle bu süreç 2 ay sürdü. Ardından Oyuncuların suratları 3D taranarak, görüntüler üzerinden suratları 3D tracklendi. Birkaç farklı katmanı birleştirerek dijital ortamda yaratılan yaşlandırma maskesi, oyuncuların suratlarına uygulandı. Oyuncular klip çekimi öncesi devamlı hareket halinde oldukları için ve sahnenin ışığı sürekli değiştiği için 3D Track 1 ay sürdü.

Özellikle maskenin göz çevresine entegrasyonunda ve yüzün deforme edilmesinde ekstra özenli çalışıldı. Daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek ve oyuncuları arka plandan ayırmak için sahnelerin büyük bölümünde roto yöntemi kullanıldı.

CEZA YENİ ALBÜM HAZIRLIĞINDA

Türkiye’de ve Dünyada büyük başarılara imza atan Ceza en son “Suspus” albümünü yayınlamıştı. Diğer çalışmaları gibi uzun soluklu albüm özelliği taşıyan “Suspus” kapsamında 2 yıl boyunca konserlerinde dinleyicileriyle buluştu. Konserlere ara vermeden devam eden sanatçı, bu süreçte birçok önemli proje kapsamında yeni çalışmalar yayınladı. Son olarak Eurobasket 2017’de ülkemizi temsil eden 12 Dev adam için bestelediği “12 Dev” adındaki yeni şarkısıyla adından sıkça söz ettiren Ceza, yeni albüm çalışmalarına başlandığının da müjdesini verdi…

“SUSPUS” albümünü dijital platformlar üzerinden dinlemek için:


Youtube: https://youtu.be/PoeOg1CCYuM
Spotify: https://goo.gl/neJK2m
Apple Müzik: https://goo.gl/MCNQdf
Fizy: https://fizy.in/odJT6
Deezer: https://goo.gl/5xoP2u
Amazon: https://goo.gl/9ukh2u
7Digital: https://goo.gl/3y5JbP
Muud: https://goo.gl/EhzQ95
iTunes: https://goo.gl/MCNQdf
 
Anahtar Kelimeler: yeni klipYok Geri Dönmek

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv