CEO koltuğuna Jonathan Lu Oturacak

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın Ocak ayında görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından yeni CEO Jonathan Lu oldu.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:41
CEO koltuğuna Jonathan Lu Oturacak

Bugün yapılan duyuruda, Alibaba Group’un Başkan Yardımcılığı’nı yürüten Jonathan Lu’nun 10 Mayıs 2013 itibariyle CEO olarak yeni görevine başlayacağı açıklandı.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesini bünyesinde bulunduran Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma’nın 15 Ocak 2013’te görevini yeni nesile bırakmak istemesiyle boşalan CEO koltuğuna Jonathan Lu’nun oturacağı bugün yapılan açıklamayla duyuruldu. Alibaba Group’un yeni CEO’su olarak 10 Mayıs 2013’te yeni görevine başlayacak olan Jonathan Lu, 10 yıldır Alibaba Group bünyesindeki üç iş biriminin yönetiminden ve lider alışveriş sitesi Taobao’nun büyümesinden sorumluydu. Lu, yeni görevine Taobao’nun 10’uncu kuruluş yıl dönümü olan 10 Mayıs’ta başlayacak.

Jack Ma, Alibaba Group’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak günlük işlere daha az zaman ayıracak, grubun stratejisinden ve gelişiminden sorumlu olacak.


Görev değişikliğiyle ilgili konuşan Jack Ma, Jonathan Lu ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını belirterek sözlerine devam etti; ‘Birlikte çalıştığımız 13 yıl içinde Jonathan, Alibaba.com Guangdong satış ekibini kurdu, Alipay’in Kurucu Başkanı oldu, Big Taobao’nun Başkan’ı olarak görev aldı ve Alibaba.com’un CEO’luğunu yürüttü.

Jonathan, Alibaba Group’u çok iyi tanıyor, büyümesi ve gelişimi için tutkuyla çalışıyor. Sadece Alibaba Group kültürünün ve organizasyon yapısının büyümesine katkıda bulunmadı, aynı zamanda eşsiz liderlik vasıflarına ve karizmasına sahip.’ Jonathan Lu, hızlı değişimlerin yaşandığı zorlu bir dönemde yaşadıklarınıı belirterek çalışanlara önceliklerini unutmamaları gerektiğini hatırlattı ve Alibaba Group müşterilerinin her zaman öncelikleri olduğunu söyledi.

Şeffaflık ve açıklık politikalarının değişmeyerek devam edeceğini söyleyen Lu, Alibaba.com’un bilgi kaynaklarını herkesle paylaşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

STS A

Anahtar Kelimeler: CEOkoltuğunaJonathan Lu

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv