Dünya Göz Yunanistan'a Hastane Açıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras’ın katılımıyla gerçekleşen Türk –Yunan İş Forumu’na katılan Dünyagöz Hastaneler Grubu Atina’ya uluslararası çapta tam teşekküllü bir göz hastanesi yapacaklarını açıkladı.

08 Mart 2013 Cuma 13:57
Dünya Göz Yunanistan'a Hastane Açıyor

DEİK ve TİM işbirliğinde düzenlenen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile beraberinde Bakanlar ve işadamı heyetinin yer aldığı Türk-Yunan İş Forumu’na katılan Dünyagöz Hastaneler Grubu; Yunanistan’a göz hastanesi ve kornea bankası yatırımı yapacakları müjdesini veridi.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki ikili ticaret hacminin 2012 yılında 5 milyar dolar olarak gerçekleştiğini ifade eden Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Yunanistan’ı uzun süredir olumsuz yönde etkileyen ekonomik krizin, Türk-Yunan ticaret ilişkilerine olumsuz yansımadığını anlattı.


Eray Kapıcıoğlu, 2 ülke arasındaki bağları kuvvetlendirmek adına, Türkiye ve Avrupa’da 18 ayrı noktada faaliyet gösteren Dünyagöz grubu ve Yunanistan’ın en başarılı sağlık Grubu olan IASO ile İstanbul ve Atina'da karşılıklı ziyaretler gerçekleştiğini hatırlatarak, “Bu ziyaretler esnasında yapılan müzakerelerin akabinde 2 kurum uzmanlıklarını birleştirerek Atina’da uluslararası çapta tam teşekküllü bir göz hastanesi ve Avrupa’ya hizmet verecek ilk özel kornea bankası kurulmasına karar vermişlerdir” dedi. Eray Kapıcıoğlu, Dünyagöz Grubu’nu temsilen İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker ve IASO Grup’u temsilen CEO Dr. George Stamatiou mutabakat zaptını imzalamak üzere Mart 2013’te bir araya geleceklerini söyledi.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv