Equip Auto Algeria 2013

Starpet’in Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., 4 – 7 Mart tarihleri arasında Cezayir’de gerçekleştirilen Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katıldı.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:27
Equip Auto Algeria 2013

11.03.2013, İstanbul

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alan Starpet’in, Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., yurtdışındaki fuarlarda adını duyurmaya devam ediyor.

Irak, Azerbaycan, Libya ve Filistin’e önemli ölçüde ihracat gerçekleştiren Staroil Petrolcülük A.Ş, distribütörlük ağını genişletmek amacıyla Cezayir’deki Equip Auto Algeria 2013 Fuarı’na katılarak ürünlerini sergiledi. 4 – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara katılmalarının amacını, “Cezayir’de bulunan madeni yağ firmalarının durumunu incelemek, pazar hakkında piyasa bilgisi edinmek ve ülkedeki genel araç portföyüne göre bölgesel ürün ihtiyaçlarını tespit etmek” olarak açıklayan Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan, Staroil olarak yakın zamanda Afrika ülkelerine ihracata başlayacaklarını ve yakında Cezayir’de bir distribütörlük firması oluşturacaklarını kaydetti.

Fuara şirketi temsilen Satış ve Pazarlama Müdürü Turgay Baskın ve İhracat Koordinatörü Soner Danışman katıldı. Erkan Pehlivan yaptığı açıklamada, “Staroil Petrolcülük A.Ş. Türkiye madeni yağ pazarında ilk 10 üretici arasına girmiş durumda.

Marka bilinirliğimiz de gün geçtikçe artıyor. Otomotiv ürünlerinde pazar payımız 2012 yılında yüzde 3,5 civarında düzeyinde, bu yılki hedefimiz ise bu oranı yüzde 5 seviyesine taşımak” diye konuştu. Afrika ülkelerine ihracata başlamaya hazırlanan Staroil Petrolcülük A.Ş, yeni pazarlara açılmak için de yurtdışındaki fuar ve etkinliklere katılımını sürdürüyor.

Önümüzdeki dönemde Cezayir’de bir distribütör firma ile çalışmaya başlayacak olan Staroil, yakın zamanda ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını da artırmayı hedefliyor.

Starpet hakkında:
Akaryakıt sektöründe uzun yıllar boyunca hizmet vermiş olan Okalin Ailesi tarafından yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan Starpet, 2005 yılında Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama Lisansı almasının ardından aynı yıl bayilikler vererek ve dağıtım hizmeti sunarak sektördeki çalışmalarını genişletti. 2006 yılında madeni yağ üretimine başlayarak ürün portföyüne bir yenisini daha eklemesinin ardından 2008 yılında madeni yağ fabrikasını faaliyete geçirdi. 2010 yılında Staroil Petrolcülük’ A.Ş.’yi kurarak madeni yağdaki iddiasını pekiştirdi.2012 yılı itibariyle bayi sayısı 400’e yaklaşan Starpet, akaryakıt sektöründe LPG de dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerine kaliteli hizmet ulaştırmaktadır. Starpet, TÜRKAK ve TSE Kalite Belgelerine sahiptir.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv