İnovasyon Buluşmaları

Bankacılık sektörünün inovasyon liderleri İstanbul’da bir araya gelecekler...

12 Mart 2013 Salı 11:34
İnovasyon Buluşmaları
Haber Merkezi-Türkiye’nin en büyük inovasyon ağı olan Açıkinovasyon, inovasyonu jenerik bir ifade olmaktan çıkarıp, kişi ve kurumların nasıl hayata geçirileceğine dair somut ve pratik önerilerin sunulacağı “İnovasyon Buluşmaları”na 18 Nisan’da bankacılık sektörüyle başlıyor.

İnovasyon konusunda yerli ve yabancı birçok lideri ağırlayacak olan konferansta, bankacılık sektöründe inovasyonun sınırları yeniden tanımlanacak. Zirveye Türkiye ve dünyadan, First National Bank’ın İnovasyon Başkanı Paul Steenkamp ve BBVA İnovasyon Merkezi Direktörü Gustavo Vinacua gibi ödüllü inovasyon liderleri katılarak, şimdiye kadar konuşulmamış sırlarını ve başarılarının püf noktalarını anlatacaklar. Günümüz iş dünyasında şirketlerin stratejik öncelikleri arasında ilk sıraya yerleşen “İnovasyon”, Açıkinovasyon öncülüğünde düzenlenecek zirvelerle jenerik bir ifade olmaktan çıkacak. Global pazarda fark yaratmak, rekabet avantajı elde ederek büyümek isteyen sektör ve şirketler için düzenlenecek konferansların ilki 18 Nisan 2013’te İstanbul Yapı-Endüstri Merkezi’nde bankacılık sektörüyle başlayacak.

“BANKACILIK SEKTÖRÜ İNOVASYONDA ÖNDE”


Türkiye’de inovasyon kültürünün yaygınlaşması, sektörlerin geleceğine yönelik trendlerin belirlenmesi için inovasyon liderleriyle birlikte konferansları hazırladıklarını belirten Açıkinovasyon CEO’su Yakup Sezer, “Bugün sektör bağımsız tüm şirketlerin tabiri yerindeyse en önemli silahı inovasyonları. Son yıllarda yerli ve yabancı tüm şirketler başarıya ve büyümeye ya kendi operasyonel inovasyonlarıyla ya da açık inovasyonla dışarıdan gelen fikirleri toplayarak ulaşıyor. Türkiye’de özellikle hizmet inovasyonunun en iyi yapıldığı sektör ise bankacılık. Kredi kartı, kredi seçenekleri, taksitlendirme, ödeme, ATM, cep telefonu ve internete kadar birçok alanda müşterilerine oturdukları yerden hizmet verecek kadar büyük inovasyonlar sunan bankacılık sektörüyle buluşmalarımızı başlatarak, inovasyon kavramını tüm sektörlere yaymayı hedefliyoruz” dedi.

“İNOVASYONUN SINIRLARI YENİDEN TANIMLANACAK”

Bankacılık sektörünün geleceğine ışık tutacak yerli ve yabancı birçok uzman ismi ağırlayacaklarından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Yakup Sezer, “Tüm gün yeni trendlerden, tüketici davranışlarına, inovasyonun dinamiklerinden, hayata geçen en büyük inovasyonlara kadar yeni teknolojilerle bankacılık sektörün geleceği alanında yerli ve uluslararası isimlerle masaya yatırılacak ve bankacılık sektöründe inovasyonun sınırları yeniden tanımlanacak” açıklamasını yaptı.

SIRLARINI İLK KEZ AÇIKLAYACAKLAR

Dünyada ve Türkiye’de hayata geçirdikleri benzersiz inovasyonlarla sektöre büyük değer katan ödüllü inovasyon liderleri, inovasyonun dinamiklerini, en büyük inovasyonlarını, ipuçlarını ve bankacılığın geleceğini ilk kez İnovasyon Buluşmaları 2013’te katılımcılarla paylaşacak.

2004 yılından bugüne hayata geçirdiği 5 bin 585 inovasyonla birçok ödülün sahibi olan First National Bank’ın İnovasyon Başkanı Paul Steenkamp konferans kapsamında ilk kez Türkiye’ye gelecek.
İnovasyon Buluşmaları 2013’ün ağırlayacağı diğer ödüllü inovasyon liderleri ise şöyle; - Gustavo Vinacua - BBVA İnovasyon Merkezi Direktörü,
- Celal Cündoğlu - Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme ve Proje Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
- Elsa Pekmez Atan - Finansbank Enpara.com Direktörü
- Halil Aksu - Gartner Türkiye Yönetici Ortağı
- Mehmet Oral - Kuveyt Türk Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
- Murat Çelik - Denizbank Dijital Kuşak Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı
- Doç. Dr. Nilsen Altıntaş - Türkiye Ekonomi Bankası İnsan Kaynakları Grubu Genel Müdür Yardımcısı
- Yakup Doğan - Yapı Kredi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı
Anahtar Kelimeler: İnovasyonBuluşmaları

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv