Recoil 4 Küba'da Rekor Kırdı!

Monster Energy atleti “Ballistic” BJ Baldwin ve 850-bhp gücündeki Trophy Truck’ı ile Havana’nın tozlu sokaklarında gezintiye çıkmaya hazır mısınız?

18 Nisan 2017 Salı 14:31
Recoil 4 Küba'da Rekor Kırdı!
MOTORSPORLARI TARİHİNDE BİR İLK: RECOIL 4 KÜBA’DA REKOR KIRDI!

Monster Energy atleti “Ballistic” BJ Baldwin ve 850-bhp gücündeki Trophy Truck’ı ile Havana’nın tozlu sokaklarında gezintiye çıkmaya hazır mısınız?

HAVADİS TÜRK - Sweatpants Media tarafından üretilen ve Toyo Lastikleri sayesinde sizinle buluşan, yedi dakikalık, epik bir video ile karşınızdayız. Küba’da gerçekleştirilen bu çok özel prodüksiyonda motorsporları tarihinde bir ilke imza atıldı! Trophy Truck ile (58.2 metre) en uzun “residential jump” başarıyla sonuçlandı.

Baldwin video ile ilgili konuşurken “Havana sokaklarında 160 km hızla uçmak tamamen farklı bir deneyimdi.” dedi ve ekledi; “1950'li yılların eski dönemlerine özgü sedanların bulunduğu bir yerleşim caddesinde milyonlarca dolarlık ve 2.7 tonluk dev bir kamyon ile sokaklarda olmak çok farklıydı. Yerlilerin akıllarını başlarından aldık diyebilirim! Bir kamyonun uçabileceği konusunda hiçbir fikirleri yoktu ama buna tanık oldular.”

Hollywood bu gibi sahneleri çekmek için yeşil ekranlar, vinçler ve film endüstrisine özel küçük hileler kullanırken, Recoil 4, efsanevi motokros yarışçısı, Nitro Circus’un yıldızı Andy Bell’i film yapımcısı koltuğuna taşıdı. Bell, Baldwin’in cesaretini kullanıp, yerçekimi yasalarını bükerek sadece motorsikletler ile gerçekleşeceğini düşündüğümüz bu gösteriyi dev bir kamyon ile gerçekleştirmeyi başardı!

Bell, bu epik yapım hakkında görüşlerini paylaşırken “BJ dev bir kamyonun başkalarının hayal bile edemeyeceği şekilde limitlerini zorladı ve Küba’nın son zamanlarda görüp görebileceği en çılgın olayı gerçekleştirdi” dedi.

Yalnızca beş gün içinde bütün bu çekimleri gerçekleştirmek çok zor olsa da Toyo Tires, Monster Energy, Rigid Industries, King Shocks gibi sponsorlar ve yerel yönetimin desteği ile her şey kusursuz şekilde ilerledi ve aşılması oldukça güç bir rekorun altından başarı ile kalkıldı.

Video için: https://youtu.be/8D94uZPKQcA 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv