Turkof America: 40 yaş altı en etkin 40 isim

İnternette sunduğu güvenlik çözümleri ile başarı grafiğini her geçen gün yükselten Comodo’nun Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Egemen Taş, siber güvenliğe yaptığı önemli katkılardan dolayı 'Turkof America' dergisi tarafından '40 yaş altı en etkin 40 isim' arasına seçildi.

22 Mart 2017 Çarşamba 12:51
Turkof America: 40 yaş altı en etkin 40 isim
“40 yaş altı en etkin 40”

Amerika’nın “40 yaş altı en etkin 40” ismi arasında Hackerların korkulu rüyası bir Türk: Egemen Taş

HAVADİS TÜRK - COMODO, 22.03.2017 İ
nternette sunduğu güvenlik çözümleri ile başarı grafiğini her geçen gün yükselten Comodo’nun Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Egemen Taş, siber güvenliğe yaptığı önemli katkılardan dolayı “Turkof America” dergisi tarafından “40 yaş altı en etkin 40 isim” arasına seçildi.

Amerika’da iş dünyasına yönelik İngilizce olarak yayınlanan ilk ve tek Türk iş dergisi olan “TurkofAmerica”; Amerika’nın 40 yaş altı en etkin 40 ismini belirledi. Başarılı gençler, ödüllerini “TOA Awards Gala” adıyla düzenlenen gecede alırken, organizasyonun ana sponsorluklarını Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK), DEIK ve New York merkezli “Turkish Philanthropy Fund” üstlendi. Daha önce Amerika’nın “En Etkin 50 İsmi”ni ve “En Etkin 30 Türk-Amerikan Kadını”nı seçen “TurkofAmerica”; Dergisi’nin listede yer verdiği isimler California’dan New York’a farklı 7 eyalette yaşıyor ve bankacılıktan spora, yazılım mühendisliğinden sanata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyorlar.

Egemen Taş, törende yaptığı konuşmada “Buradaki 40 kişinin eminim yapılmamış işler listesinde birçok başlık vardır. Bir tane daha ekleyelim. Önümüzdeki 10 sene içerisinde, her birimiz en az 1 milyar dolar etmeliyiz. 2027 ye kadar toplam değerimiz 40 milyar dolar etmeli” diyerek yeni bir hedef koydu.

Hackerların baş ağrısı
Geçtiğimiz hafta Wikileaks’in yayınladığı CIA’den sızdırılan binlerce belge arasında göze çarpan bir belge de dünyanın önde gelen hackerlarının Comodo Internet Güvenliğini “baş ağrısı” olarak tanımlamasıydı. Bu güvenlik yazılımlarının baş mühendisi Egemen Taş, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Taş, 2005 yılında Comodo bünyesine katılarak bu tarihten itibaren Yazılım Projeleri Müdürü, Yazılım Geliştirme ve Masaüstü Güvenlik Ürünleri Yöneticisi ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonlarında görev yaptı. Comodo bünyesinden birçok başarılı projeye imza atan Taş, 2015 Temmuz ayından bu yana Comodo Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Comodo kuruluşu, dijital alandaki kritik bilgileri koruyan siber güvenlik çözümleri konusunda küresel düzeyde yenilikler üretir. Dünyanın en büyük sertifika sağlayıcısı olarak benzersiz bir konuma sahip olan Comodo, bireylerden orta ölçekli firmalara ve dünyanın en büyük şirketlerine kadar geniş müşteri yelpazesi için ağ ve altyapıları doğrular, onaylar ve güvenli hale getirir. Comodo yenilikçi teknolojilerle sınır, iç ağ ve uç nokta güvenliği dahil olmak üzere eksiksiz, uçtan uca güvenlik çözümleri sağlar ve böylelikle hem bilinen hem de bilinmeyen, en gelişmiş kötü amaçlı yazılım tehditlerini çözer. Küresel merkez ofisi Clifton, New Jersey’de ve şube ofisleri Silikon Vadisi’nde bulunan Comodo’nun Çin, Hindistan, Filipinler, Romanya, Türkiye, Ukrayna ve Birleşik Krallık’ta uluslararası ofisleri bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için comodo.com adresini ziyaret ediniz.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv