3 Kumbara ile tasarrufu öğrendiler..

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı’na katılan Kağıthane İmece İlkokulu öğrencileri, Darüşşafaka Doğuş’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile gerçekleştirdiği basketbol maçını izledi. Milli Eğitim Bakanlığı, Para Durumu, Finansal Okuryazarlık Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla yürütülen 3 Kumbara eğitimlerine katılan Kağıthane İmece İlkokulu öğrencileri İBB’yi 83-61 skorla yenen Darüşşafaka Doğuş’a coşkulu tezahüratlarıyla destek verdi.

11 Ocak 2015 Pazar 12:58
3 Kumbara ile tasarrufu öğrendiler..
3 KUMBARA İLE TASARRUFU,
DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ MAÇINI İZLEYEREK
FAIR PLAY’İ ÖĞRENDİLER


Havadis Türk - Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı’na katılan Kağıthane İmece İlkokulu öğrencileri, Darüşşafaka Doğuş’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile gerçekleştirdiği basketbol maçını izledi. Milli Eğitim Bakanlığı, Para Durumu, Finansal Okuryazarlık Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla yürütülen 3 Kumbara eğitimlerine katılan Kağıthane İmece İlkokulu öğrencileri İBB’yi 83-61 skorla yenen Darüşşafaka Doğuş’a coşkulu tezahüratlarıyla destek verdi.

Çocuklarda tasarruf bilincinin yerleşmesini sağlamak üzere 2012 yılında başlatılan 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı’na katılan İmece İlkokulu öğrencileri, Darüşşafaka Doğuş’un galip geldiği maçı büyük bir ilgi ile izledi. Eğitim programına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenmesi ve fair play ruhunu hissetmeleri amacıyla düzenlenen bu tür organizasyonların devam etmesi planlanıyor.

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığı, Para Durumu, Finansal Okuryazarlık Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla gerçekleştirilen 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı, tamamlayıcı aktivitelerle öğrencilerin sosyal gelişimlerini destekliyor. Öğrencilere tasarruf, hedef belirleme ve hedefe ulaşma konularının sistematik bir şekilde aktarıldığı eğitimlerin bu yılki adreslerinden biri olan Kağıthane İmece İlkokulu’nun öğrencileri özel bir organizasyonla Darüşşafaka Doğuş’u izlemek üzere tribündeki yerlerini aldı.

10 Ocak Cumartesi günü Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Darüşşafaka Doğuş ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin karşılaştığı basketbol maçını izleyen minik taraftarlar eğlenceli anlar yaşadı. 111’i öğrenci olmak üzere eğitmenlerinde yer aldığı maçın galibi 83-61’lik skor ile Darüşşafaka Doğuş oldu.

3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı kapsamında ziyaret edilen okulların öğrencileri sezon boyunca Darüşşafaka Doğuş’un maçlarını ziyaret etmeye devam edecek.

3 Kumbara Hakkında:
Bugüne kadar Türkiye genelinde 22 ilde yaklaşık 134 binin üzerinde öğrenciye ulaşılan 3 Kumbara Finansal Okur Yazarlık Programı ile 2017 yılının sonuna kadar 500 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor. 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı kapsamında yürütülen çalışmalar, eğitici tiyatro gösterileriyle de desteklenerek keyifli bir etkinliğe dönüşüyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv