Bilgi'den Paris Seminerleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, VitrA ortaklığı ile “Paris Seminerleri” düzenliyor. Tanınmış sanatçı ve uzmanlar Mart ayı boyunca dünya tarihinin en önemli kentlerinden Paris’in ekonomik, politik, sanatsal ve kültürel yaşamını Santral Kampüsü’nde anlatıyor.

19 Mart 2013 Salı 19:16
Bilgi'den Paris Seminerleri
PARİS BİLGİ’DE KEŞFEDİLİR

Haber Merkezi - “Okul için değil, yaşam için öğrenmek” ilkesi ile her yaştan bireye eğitim sunmaya devam eden İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nin VitrA işbirliği ile hayata geçirdiği Dünya Kentleri dersi kapsamında “Paris Seminerleri” düzenliyor. Mart ayı boyunca Perşembe günleri yapılan kamuya açık derslerde Murat Belge, Levent Yılmaz, İhsan Bilgin, Fatih Özgüven, Necmi Zeka ve Komet gibi tanınmış ve alanında uzman isimler kentin kültür ve sanat coğrafyası ile ülkenin siyasi tarihini anlatıyor.

Her yıl başka bir kentin incelendiği Dünya Kentleri dersi kapsamında, seçilen kente dair kamuya açık seminerlerden konferanslara, atölyelerden sergilere pek çok etkinlik düzenleniyor. Akademik yıl VitrA'nın ev sahipliğindeki mimari keşif gezisiyle tamamlanıyor. İzleyen akademik yıl içinde ise bir yayın veya sergi ile tüm yılın birikimi kamuoyuyla paylaşılıyor. Viyana/Chicago, Londra, Amsterdam ve Barcelona kitapları bu kapsamda Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan yayınlar arasında.

Seminer Programı;
14.03.2012 Konuşmacı: Fatih Özgüven Konu: Edebiyat, sinema vs… ve Paris
21.03.2012 Konuşmacı: Necmi Zeka Konu: Baudelaire: Mermer, sis ve kafeinden kaçan kuğu.
28.03.2013 Konuşmacı: Komet Konu: Paris’te sanatçı olmak

Seminerler saat 11.00’de Santral Kampüsü E3-303 no.lu salonda olacak. Seminerler herkese açıktır ve ön kayıt gerekmemektedir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv