Çocuk Üniversitesi Mezun Verdi!

Aralarında astronomi, storytelling, liderlik, görünmez canlılar gibi derslerin bulunduğu fizik, kimya ve biyoloji bilim dallarında doçent düzeyinde öğretim görevlilerden ders alan üstün zekalı öğrenciler, bugün Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden sertifikalarını aldı.

06 Mart 2013 Çarşamba 16:58
Çocuk Üniversitesi Mezun Verdi!

FATİH KOLEJİ’NİN ÜSTÜN ZEKALI 44 ÖĞRENCİSİNE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) işbirliği ile Fatih Koleji tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Çocuk Üniversitesi’nden mezun olan 9 yaşındaki 44 üstün yetenekli çocuk, bugün Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden sertifikalarını aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nde bugün düzenlenen sertifika töreninde konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek; “Böyle bir projede olmak bizi heyecanlandırdı.

Umarız yıldızcıklarımız, gelecekte üniversitemizi kazanır ve ‘yıldız’ olarak mezun ederiz. Çocuklarımızın gelecekleri için katkı sağlamak, bizi mutlu edecektir. Sürekli Eğitim Merkezi’miz 150’ye yakın eğitim vermekte. Buna son olarak Çocuk Üniversitesi’ni ekledik. Diğer okulları da bu projeye çekmek isteriz” dedi.

Fatih Koleji Merter Şubesi Müdürü Cafer Coşkun da yaptığı konuşmada, Fatih Kolejleri olarak 30 yıldır eğitim gönüllüleriyle bilim insanı ve fikir adamı yetiştirme gayreti içinde olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından 44 üstün zekalı öğrenciye sertifikaları verildi.

FATİH KOLEJİ HAKKINDA
1982 yılında Özel Fatih Erkek Lisesi adıyla eğitime başladıktan kısa bir süre sonra, 1984 yılında Anadolu Lisesi ve 1988 yılında Fen Lisesi statüsünde eğitim ve öğretim vermeye başladı. Fatih Eğitim Kurumları 1996 yılından itibaren ilköğretime de yöneldi ve kısa bir sürede Bakırköy, Merter, Bahçelievler, Silivri, Beylikdüzü ve Avcılar'da ilköğretim şubelerini hizmete soktu. Fatih Eğitim Kurumları 2001'den itibaren çocuk yuvalarını da hizmete açtı. 2010'da İstanbul Merkez Kampusu’nda İlköğretim ve Anadolu Lisesi ile hizmet vermeye başladı. Fatih Eğitim Kurumları halen 5 Lise, 7 İlköğretim Okulu ve 3 Yuva da eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Fatih koleji olarak amacımız öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılâplarına, anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv