Crystal ile TOG Atölyeler

Yapı Kredi’nin ayrıcalıklı kartı Crystal kart ve Toplum Gönüllüleri işbirliği ile gerçekleşen “Crystal ile TOG Atölyeler” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sanat tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Gül İrepoğlu ile “Lale” temalı bir atölye gerçekleştirdi.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:18
Crystal ile TOG Atölyeler

Osmanlı döneminde padişahların sevdikleri kadınlara aşklarını ifade etmek için özel ve yeni soğanlarını yetiştirdikleri “Lale”; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Crystal kart ve TOG işbirliği ile gerçekleşen sohbetin ana konusuydu.

Hem günümüzde popular, hem de tarihte özel bir çiçek olan lale üzerine İrepoğlu ile ilginç örneklerle dolu bir sunum gerçekleştirildi.

Lalenin imparatorlukları etkileyen, sanata yön veren uzak ve yakın tarihi üzerine bilgilerin verildiği keyifli atölyede, Osmanlı toplumunda kadının benzersiz bir konumda olduğuna dikkat çekildi.

8 Mart Cuma günü Adahan İstanbul Otel’de Zeynep Üstünel, Sedef Betil, İrem Bonfil, Nilgün Dumanlı, Sevgi Turanlı, Zeynep Esmergil, Nilüfer Duna, Sedefhan Oğuz ve Mihriban Paker gibi cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin de katıldığı atölyeden elde edilen gelir gençlerin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini desteklemek amacıyla kullanılacak.

Geçtiğimiz ay, dünyaca ünlü New York’lu makyaj markası Bobbi Brown ürünleriyle makyajın sırlarının anlatıldığı Crystal ile TOG Atölyeler, sene boyunca önemli konukları ağırlamaya devam edecek.

STS A

Anahtar Kelimeler: CrystalTOGAtölyeler

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv