Doğan Cüceloğlu Gençlerle

AGT, iletişim psikolojisi uzmanı Prof. Doğan Cüceloğlu’nu Türkiye’nin farklı illerindeki gençlerle buluşturmaya devam ediyor. Kendi yaşamının kontrolünü ele almak, gerçek coşku, mutluluk ve “Biz” değerleri üzerine düzenlenen söyleşi, 8 Mart Cuma günü Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleşti.

09 Mart 2013 Cumartesi 08:46
Doğan Cüceloğlu Gençlerle

Başarı ve coşkusunun bileşenlerini gençlerle paylaşmaya devam eden AGT, “Doğan Cüceloğlu Gençlerle” projesi ile Türkiye’nin farklı üniversitelerine konuk oluyor.

Kendi yaşamında var olmanın yollarını, “BEN” ve “BİZ” olabilmenin gücünü güncel örnekler eşliğinde üniversitelilere aktaran Prof. Cüceloğlu, yoğun katılıma sahne olan etkinlikte, birey ve toplum iletişimi konularındaki deneyimlerini gençlerle paylaştı.

“Cesaret Mi, Özgürlük mü?” konulu söyleşisinde Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu insanların çoğu kez eşleri, arkadaşları, çocukları ve yöneticileri ile yaşadıkları sorunların farkındalık eksikliğinden kaynaklandığını belirterek “Farkındalık bilinci yüksek olduğu takdirde bu sorunları yaşamayız. Gençler uzun zamandır beni dinlemek istiyorlar ben de onlarla bir araya gelerek bu süreçleri anlatmak ve farkındalıklarını yükselterek ileride anne, baba, öğretmen, doktor ya da yönetici olduklarında daha az sorun yaşamalarına yardımcı olmayı umuyorum.” dedi.

Prof. Cüceloğlu, AGT’nin projeye desteğinden ve gençlerle bir arada olabilmekten mutluluk duyduğunu ve bu buluşmaların uzun süre devam etmesini umduğunu belirtti.


STS A

Anahtar Kelimeler: Doğan CüceloğluGençlerle

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv