İmato Sonuçları Açıklandı…

Fatih koleji geleceğin matematikçilerini seçti…

28 Şubat 2013 Perşembe 23:07
İmato Sonuçları Açıklandı…

DERECEYE GİREN İLK 25 ÖĞRENCİYE YÜZDE 100 BURS

Geleceğin bilim adamlarını belirlemeye yönelik Fatih Eğitim Kurumları’nın bu yıl 7.sini düzenlediği ve 10 bin’e yakın öğrencinin katıldığı İMATO (İlköğretim Kurumları Arası İstanbul geneli Matematik-Türkçe Olimpiyatı) sonuçları açıklandı. Geleceğin bilim adayı olmaya aday 25 katılımcıya da yüzde 100 burs sağlayacak olan okul, böylece Türkiye’nin bilimsel gelişimine de katkı sunmayı amaçlıyor.

Olimpiyatlardaki başarılarıyla duyuran Fatih Eğitim Kurumları, her yıl olduğu gibi bu yılda düzenlediği İMATO ile de adından söz ettirmeyi başardı. Bugün Bahçelievler Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbil, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Ay, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Neşet Yafes Bakırcı, Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan’ın yanı sıra çok sayıda okul müdürü, öğretmen, veli ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Fatih Koleji Müzik öğretmenlerinin mini konserinin yanı sıra okulun 1. Sınıf öğrencilerinin halk oyunu gösterisi büyük alkış topladı.

TUBİTAK Bilim Olimpiyatlarına gidecek öğrencilerin de seçildiği İMOTA’ya ağırlığı devlet okulları olmak üzere 4. sınıflardan 2 bin 365, 5. Sınıflardan 2 bin 121, 6.sınıflardan bin 905 ve 7. Sınıflardan bin 461 öğrencinin katıldığı İMATO’da ödüllendirilen öğrenciler ödüllerini, Fatih Eğitim Kurumları’nın müdürlerinin elinden aldı. Ayrıca Fatih Koleji devlet okullarından ilk 25’e giren öğrencilere yüzde yüz burs vererek eğitimlerini Fatih Koleji bünyesinde sürdürme imkânı sağlıyor.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv