Kadınlar,dikkat çekmek için yürüdüler

Bağımlılığa dikkat çekmek için yürüdüler...

06 Mart 2013 Çarşamba 19:08
Kadınlar,dikkat çekmek için yürüdüler

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kadın Kolları, bağımlılıklara dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenledi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir’in de katıldığı yürüyüşün sonunda basın bildirisi okundu. Türkiye Yeşilay Cemiyeti, bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen Yeşilay, Kadın Kolları işbirliği ile bugün bir de yürüyüş düzenledi.

Üsküdar Belediye Bandosu yürüyüşe eşlik etti.


Bağımlılıkların oluşumunu engellemek ve bağımlılıklarla mücadele etmek isteyen herkesi destek vermeye çağıran Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kadın Kolları üyeleri saat 15:30’da Galatasaray Lisesi önünde buluştu. Yeşilay Cemiyeti Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir’in de katıldığı yürüyüş İstiklal Caddesi boyunca devam etti.

Taksim Meydanı’na yürüyen grup meydanda bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Yeşilay Cemiyeti Kadın Kolları Başkanı Nejla Sümer yaptı. Sümer; “5 Mart 1920 tarihinde merkezi İstanbul’da olmak üzere “hilâl-i ahdar” adıyla kurulan cemiyetimiz bu hafta “Türkiye Yeşilay Cemiyeti” ismi ile 93.yılını kutlamaktadır. Cemiyetimiz tüm ülkemize yayılmış gönüllülerimiz ve teşkilatımız ile, tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda insanlarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korumak, gençliği ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için gayretlerini ve mücadelesini sürdürmektedir.

Yeşilay Kadın Kolları olarak, öncelikle bağımlılıkların oluşumunu engellemek, sonrasında da bağımlılıktan kurtulmak isteyen herkese bu mücadelelerinde destek vermek konusunda kararlıyız ve gereken işbirliğini yapmaya hazırız ” dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir konuşma yaptı.

Bu güne kadar sivil toplum örgütlerinin yeterince desteğini alamadıklarını ifade eden Taşdemir “yaklaşık yüzyıllık geçmişi ve bağımlılıklar konusunda verdiği mücadele ile 7’den 70’e herkesin bildiği Yeşilay’ın bize destek veriyor olmasından mutluyuz” dedi. Yürüyüş sonrasında açıklamalarda bulunan Yeşilay Genel Başkanı M. İhsan Karaman Yeşilay’ın yeni döneminde kadın kollarının aktifleşmesinden duyduğu mutluluğa değindi.

Karaman “1-7 Mart Yeşilay Haftasında Yaşamayı Seç diyerek sağlıklı, üretken ve özgür bir yaşamayı seç diyoruz.

Çünkü bağımlılık köleliktir ve bizler 1-7 Mart Yeşilay Haftasında bütün toplumumuzu bu kölelikten kurtulmaya davet ediyoruz. Bu haftaki tüm etkinliklerimizde aktif görev alan tüm kadın destekçilerimizin de şimdiden Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv