Kitap avcıları okumaya davet ettiler!

Avcılar Fatih Koleji öğrencileri, Kütüphaneler Haftası kapsamında Avcılar’ın en işlek bölgesinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nda kitap okuma eylemi gerçekleştirdi.

29 Mart 2013 Cuma 15:17
Kitap avcıları okumaya davet ettiler!

Avcılar Fatih Koleji’nin toplam 632 öğrencisinden ilkokul kısmındaki 310 öğrenci, ellerinde kitaplarıyla parkta, halkla iç içe banklarda oturarak topluca kitap okudu.

Etkinlik hakkında bilgi veren Avcılar Fatih Koleji Müdürü Feyzullah Çarkcı, öğrenciler açısından eğlenceli bir etkinlik yapmak istediklerini ve bu nedenle halka açık bir okuma daveti gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Fatih Kolejinin tüm şubelerinde 32 yıldır, sabah derslere 20 dakika kitap okuyarak başlıyoruz. Amacımız, öğrencilere okumayı hayat boyu devam ettirecekleri kalıcı bir davranış haline getirmektir. Toplum olarak okumamak, bizim sıkıntımız.

Buna çözüm sağlamak maksadıyla öğrenci, öğretmen ve veliler kapsamında onlarca okuma, kitap ve kütüphane etkinliklerini hem bu hafta içinde, hem de yıl boyu devam ettiriyoruz. Hatta okulumuzun ilkokul öğrencileri şimdilerde kitap okumanın da ötesinde kendi hikâye kitaplarını çıkartmaya hazırlanıyor, hem okuyor hem yazıyorlar. Yaşlarına baktığımızda bu çalışmanın güzelliği daha da belirginleşiyor. Zihinlerinde sıfırdan hikayeler üreterek, Atatürk’ten Osmanlıya, çizgi film kahramanlarından astronomiye, sınırsız hikayeler yazıyorlar” diye konuştu.

Şenliğe katılan ilkokul sınıf öğretmenlerinden Fatih Çığlık ise, öğrencilerinin günde ortalama 70-80 sayfa kitap okuduğunu, bunun yanı sıra yazarlık yönlerini de geliştirdiklerini ifade etti. Burada yapılan eylemle çocukların cehalete dikkat çektiğini belirten Çığlık, amaçlarının okumayı sevdirmek ve yaşam felsefesi haline getirmek olduğunu söyledi.

Öğrenciler ise, “Biz okuyacağız ve diğer insanlara da örnek olacağız. Cehaleti önlemenin yolu okumaktır” mesajını verdiler.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv