Kumaşlar Bursa’dan

İstanbul Moda Akademisi, Moda Tasarımı 2. sınıf öğrencilerinin sergisi ile Texbridge İstanbul’daki yerini alıyor.

11 Mart 2013 Pazartesi 19:15
Kumaşlar Bursa’dan

Texbridge İstanbul Fuar’ında her sene yer alan İMA, bu sene geçtiğimiz etkinliklerden farklı olarak, Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı 2. sınıf öğrencilerinin tasarımlarını sergiliyor.

Uludağ İhracatçılar Birliği (UİB) işbriliği ile gerçekleşen bu serginin tasarımları İMA öğrencilerinden, kumaşlar ise birliğe bağlı firmalardan. 2. sınıf öğrencilerinin eğitim sürecinde yer alan ‘Tailoring Projesi’ kapsamında hayata geçirilen 14 tasarım, Bursa’da yer alan önde gelen kumaş üretim firmalarından tedarik edildi.

... firmadan gelen numuneler arasından, kendi tasarımlarına uygun kumaşları seçen öğrenciler, bu önemli firmaların destek ve katkılarıyla çizimlerini kağıt üzerinden 3 boyutlu ürüne taşıdılar, hayallerindeki tasarımı gerçeğe dönüştürdüler.

13- 15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Texbridge İstanbul Fuarı öncesinde öğrenciler Bursa’ya giderek kumaşlarını kullandıkları firmaları, fabrikalarını ziyaret etme ve üretim süreçlerini gözlemleme fırsatını yakalarken diğer yandan da sene sonu ‘Bitirme Projeleri’ için de fikir edinip, seçim yaptılar.

...................... firmalarının bu proje kapsamında genç moda tasarımcısı adaylarına sundukları destek ve işbirliği sonucunda gerçeğe dönüşen tasarımlar 13 – 15 Mart tarihleri arasında Texbridge İstanbul Fuarı kapsamında CNR Expo’da ziyaret edilebilir.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv