Mavi Yakalıya Pazartesi Sendromu Yok

Eleman.net’in anketine göre, mavi yakalı çalışanların yüzde 64’ü pazartesi sendromu yaşamıyor. İşveren firmaların da yüzde 54’ü çalışanlarının pazartesi sendromu yaşamadığı görüşünde birleşiyor.

07 Nisan 2017 Cuma 11:06
Mavi Yakalıya Pazartesi Sendromu Yok
Elaman.Net:
Mavi Yakalıya Pazartesi Sendromu Yok


Eleman.net’in anketine göre, mavi yakalı çalışanların yüzde 64’ü pazartesi sendromu yaşamıyor. İşveren firmaların da yüzde 54’ü çalışanlarının pazartesi sendromu yaşamadığı görüşünde birleşiyor.

HAVADİS TÜRK - Mavi yaka ve ara kademe pozisyonlara odaklı insan kaynakları platformu Eleman.net’in gerçekleştirdiği ankete göre, mavi yakalı çalışanların büyük bir çoğunluğu pazartesi sendromu yaşamıyor. 15.974 adayın yanı sıra 670 üye firmanın katıldığı ankete göre, çalışanların yüzde 64’ünün “Yaşamıyorum” dediği pazartesi sendromu, firmaların yarısından fazlası için de yok hükmünde.

Tatlı yiyen de var

“Pazartesi sendromu ile nasıl baş ediyorsunuz?” sorusuna yanıt veren mavi yakalı çalışanların yüzde 23’ü konsantre olarak işe yoğunlaştıklarını ifade ederken, yüzde 10’luk bir kesim hafta sonu tatilinin hayalini kurarak günü atlattığını söylüyor. “Pazartesi sendromunun ilacı tatlı yemek” diyenlerin oranı ise yüzde 3.

Yoğunluk sendromu unutturuyor
İşverenlerin pazartesi sendromuna bakışı da mavi yakalı çalışanlardan farklı değil. “Çalışanlarınızın pazartesi sendromunun üstesinden gelmesi için ne yapıyorsunuz?” sorusuna “Sendromları yokmuş gibi davranıyoruz” yanıtı veren firmaların oranı yüzde 54 iken, iş yoğunluğu nedeniyle mavi yakalı çalışanlarının sendrom yaşamaya fırsatları kalmadığını belirtenlerin oranı yüzde 18. İşveren firmaların yüzde 16’sı düzenlenen ekip toplantılarındaki sohbet ortamı sayesinde çalışanlarının konsantre olmalarını sağladıklarını ifade ederken, yüzde 12 ise küçük sürprizlerle sendromu unutturduklarını belirtiyor.

Eleman.net: 2005 yılında kurulan Eleman.net, firmalara aradığı nitelikli elemanı sağlarken, adayların en hızlı şekilde istihdam edilmesini amaçlar. Kolay kullanımı, hızlı altyapısı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile 240.000 üye firma ve 10 milyondan fazla adaya hizmet veren Eleman.net, mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarda lider konumdadır. "Türkiye'nin İş İlanları Sitesi" sloganından hareketle, her sektör ve pozisyondaki adaylar için binlerce iş, firmalar için milyonlarca aday sunan Eleman.net, geride bıraktığı 11 yılda 1,5 milyon iş ilanı ve 50 milyon başvuru ile 460 bin kişiye istihdam olanağı sağlamıştır. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv