Okulda Neler Oluyor?

İELEV ve PSİKE Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Eğitim, Değişim, Psikanaliz” Sempozyumunda “Okula Neler Oluyor? Okulda Neler Oluyor?” teması işleniyor.

14 Mart 2013 Perşembe 14:33
Okulda Neler Oluyor?
Haber Merkezi - İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Eğitim Kurumları (İELEV) ve İstanbul Psikanaliz Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (Psike İstanbul) işbirliği ile düzenlenen sempozyumda, eğitimdeki değişim ve geçişleri tüm paydaşlar için kolaylaştırmak, eğitim platformunda psikoloji ve psikanaliz aşinalığı ile sürdürülebilir kılmak üzerine neler yapılabileceği tartışılacak.

Geleceğin insanlarını yetiştirirken okulların köprü görevini üstlenmesi sorumluluğu ile düzenlenen sempozyum, 16 Mart Cumartesi günü, İstanbul Erkek Lisesi Asım Kocabıyık Salonunda yapılacak.

Akademisyenler, eğitimciler, psikanalistler, veliler gün boyunca eğitimde yaşananları, okul yaşamına ve paydaşlara etkilerini çeşitli açılardan değerlendirecekler. Akademisyen ve psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Tarık Yılmaz’ın açılışını yapacağı sempozyumda, okul kavramının günümüzde yaşamakta olduğu kavramsal, varoluşsal ve pratik sıkıntılar ile bunların çözüm yolları üzerinde durulacak.

Sempozyumda Dünyada eğitim ve psikanaliz ilişkisi alanındaki sayılı uzmanlardan olan Dr. Louise Emanuel konuşmacı olarak yer alacak. Londra’da kurulu Tavistock Kliniği’nde çocuk ve aile bölümü psikoterapisti olarak görev yapan Dr. Louise Emanuel, erken çocukluk deneyimlerinin okul yaşamı ve öğrenme süreçleri üzerine etkisini, çocukların bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine psikanalist bir yaklaşımla ele alacak.

Prof. Dr. Ali Baykal “Okulun Yaptıkları ve Yapamadıkları”nın tartışılacağı oturumda; “Okul da Şart mı?” başlıklı konuşması ile görüşlerini paylaşacak.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv