Özyeğin Üniversitesi Finalde!

Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi Yüksek Lisans Programı Öğrencileri 50 Farklı Ülkeden 300 den Fazla Takımın Katıldığı Uluslararası Emtia Yarışması’nda Finale Kaldı...

05 Mart 2013 Salı 18:11
Özyeğin Üniversitesi Finalde!

05.03.2013, İstanbul- Dünyanın en büyük türev ürün piyasası olan CME (Chicago Mercentile Exchange) Grup tarafından her yıl düzenlenen ve tüm dünyadan en iyi üniversitelerin katıldığı Emtia Ticareti Yarışması'nda gösterdikleri üstün başarı ile finale kalan Özyeğin Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, 50 farklı ülkeden 300’den fazla takım ile yarıştı.

Özyeğin Üniversitesi Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi Master Programı öğrencilerinin oluşturduğu iki takım, yarışmada bir ayda yaptığı %25 'lik getiri ile Harvard, Columbia, London School of Economics ve Princeton, gibi iddialı üniversiteleri geride bırakarak finalde yarışmaya hak kazandı.

Her yıl düzenlenen Uluslararası Emtia Ticareti Yarışması, lisans ve lisansüstü öğrencilerden oluşan takımlarla ham petrol, altın ve mısır vadeli işlemlerinin 4 haftalık elektronik işlem simülasyonunu kapsıyor. Yarışmada derece elde eden öğrenciler, nakit ödüllerinin yanı sıra CME Grup’ta ayrıcalıklı deneyimler yaşamaya hak kazanıyorlar. Öğrencilerinin gösterdiği başarı ile ilgili konuşan Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin “İstanbul’un uluslararasi bir finans merkezi olabilmesi icin gereken insan gücünün yetistirilmesi üniversitemizin hedeflerinden birisidir. Öğrencilerin uluslararası alanda rekabet edebilirliğinin sınandığı, dünyanın en iddialı üniversitelerinin katıldığı, finansal bilgi ve tecrübeleri arttıran önemli bir yarışmada öğrencilerimizin gösterdiği başarı ile gurur duydum.

Harvard, Columbia, London School of Economics ve Princeton gibi üniversiteleri geride bırakarak finale kalan öğrencilerimiz, Özyeğin Üniversitesi’nin eğitimdeki uluslararası standartlarda iddialı duruşunu bir kez daha kanıtladılar.” dedi. Özyeğin Üniversitesi’nin finale kalan iki yüksek lisans takımı, gösterdikleri başarı sonrası aldıkları davet üzerine, 12 Nisan’ da Chicago Borsası'nı ziyaret edecek.

Yarışma ve final hakkında detaylı bilgiye, http://www.cmegroup.com/education/trading_challenge/files/premliminary-round-final-results-2013-final.pdf linkinden ulaşılabilir.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv