Suyumuza ve geleceğimize dokunmayın

Doğa Koleji anaokulları İstanbul’da meydanlara çıkıp, Dünya Su Günü için büyüklerine çağrıda bulundu. “Suyumuza ve geleceğimize dokunmayın” diyen 5 bin minik, ellerinde döviz ve pankartlarla “Yüz Dilde Su” yürüyüşüyle Anadolu ve Avrupa Yakası’nda meydanlara çıktı.

22 Mart 2013 Cuma 19:34
Suyumuza ve geleceğimize dokunmayın
STS A - Çocukların, çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji, 22 Mart Dünya Su Günü’nü bu yıl da birbirinden farklı etkinliklerle kutladı. Doğa Koleji’nin toplam 52 kampusündeki 30 bin öğrencinin katıldığı etkinliklerde en anlamlı mesajı anaokulu öğrencileri verdi. Dünyanın en büyük çevre sorunlarından biri olan su sorununa dikkat çekmek isteyen minikler, kendi hazırladıkları pankart ve dövizlerle, öğretmenlerinin gözetiminde, okullarında toplanarak meydanlara yürüdü. “Yüz Dilde Su” yürüyüşüyle Sultanahmet, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Göztepe Özgürlük Maydanı ve Ataşehir meydanlarında toplanan anaokulu öğrencileri, büyüklerine “suyumuza ve geleceğimize dokunmayın” mesajı verdi. “Suyumuza ve geleceğimize dokunmayın” dediler.

Etkinlikte yer alan toplam 683 öğrenciye Fatih Kaymakamı Sn. Ahmet ÜMİT, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Şeref ÇALIŞIR ve Fatih Belediye Başkanı Sn. Mustafa DEMİR de eşlik etti.

Minikler, eylemlerinin ardından Dünya Su Günü’ne özel olarak hazırladıkları “Tükeniyorum Farkında mısın?” drama oyununu sergiledi. Tiyatro gösterisini, Topkapı Doğa Koleji ve Fatih İlçesi Devlet Okulları öğrencilerinin Sabah şarkıları ve ritm gösterisi izledi.

Doğa Koleji öğrencileri, AVM’lerde de görev başındaydı Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile öğrencilerin çevre konusundaki duyarlılığını, eğitim felsefesinin bir parçası olarak benimseyen Doğa Koleji, kamuoyunu bilinçlendirmek adına bir çok alışveriş merkezinde de etkinlikler gerçekleştirdi.

Öğrenciler AVM’lerde “Karbon Ayak İzi ve Sanal Su” temalı anketlerle bilinçlendirme çalışması gerçekleştirirken nesli tükenmekte olan hayvanlarla ilgili “Tükeniyorum Farkında mısın?” draması, halk oyunları ve dans gösterileri de sergilediler.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv