Türkiye’de Kişisel Eğitim Seferberliği Başlıyor.

Dünya’da kaydettiği başarılar ve ödüllerle kitleleri peşinden koşturan ayrıca ülkemizin gururu olan genç eğitimci İlhan Doğan Anavatan’a döndüğünü ve yakın zamanda Türkiye’de eğitim seferberliğine başlayacağını açıkladı.

19 Şubat 2013 Salı 11:45
Türkiye’de Kişisel Eğitim Seferberliği Başlıyor.

 Türkiye’de Kişisel Eğitim Seferberliği Başlıyor.

 

Dünya’da kaydettiği başarılar ve ödüllerle kitleleri peşinden koşturan ayrıca ülkemizin gururu olan genç eğitimci İlhan Doğan Anavatan’a döndüğünü ve yakın zamanda Türkiye’de eğitim seferberliğine başlayacağını açıkladı.

 

Bugüne kadar ABD Başkanı Barack Obama'nın Kültürlerarası raportörlüğünü yapan, Avrupa’da Cumhurbaşkanlarına, Avrupa Birliği parlamenterlerine, Hollywood Universal Studios aktörlerine ve Bilim Adamlarına eğitim veren ayrıca İsviçre'de yılın adamı seçilen ve verdiği eğitim seferberliği hizmetlerinden dolayı Swaziland Kralı tarafından Lord Unvanı alan ve yaptığı bu eğitim çalışmalarıyla ülkemizi bir kez daha gururlandıran Unicef Ödüllü İlhan Doğan, bundan böyle Türkiye’de çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 

İlhan Doğan’ın basın ve proje danışmanlığını yapan Fahri Turizm ve Kültür Elçisi Güray Gökal yaptığı basın açıklamasında; bundan sonra İlhan Doğan’ın eğitimlerine Türkiye’de devam edeceğini açıklayarak edindiği tüm deneyimlerini paylaşacağını açıkladı.

Özellikle “Riccon Tekniği”  ile İnsan Tanıma – Profesyonel Yaşam başlıklarında 2 temel eğitim programları ile Türkiye’de Kişisel Gelişim Seferberliği başlatacağını açıklayan Doğan, İstanbul’dan Mersin’e Aydın’dan Ağrı’ya ülkemizin tüm illerinde hizmet vereceklerini açıkladı.

 

Doğan, 7 yıl boyunca Afrika Swaziland da yapmış olduğu değişim programı kapsamında

Afrika’da, A dan Z ye tüm kurumlarda ve kuruşlarda eğitimler vererek ülkede Aids, kadına şiddet, işsizlik gibi sorunları asgariye indirildiğini belirterek, ülkede şahsiyet, kişilik, kararlılık, özgüven ve hitabet konularda eğitimler verildiğini ve aynı modeli Türkiye’de uygulayacaklarını açıklayarak, Genel amaçlarının, Eğitim gelirlerinin sosyal sorumluluk çerçevesinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye Sokak Çocukları Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Şehit Aileleri Derneği gibi bütün kurum ve kuruluşlarla ortak projeler yaparak çalışmak istediklerini bildirdi.

 

 

Gökal, eğitim seferberliği ile ilgili verdiği demeçte; insanlar özel iş ve sosyal yaşamda özgüvenli duruş sergilemeleri “İnsan Tanıma Eğitim Programı” ile insanların fiziksel görünümünden bedensel sinyallerine kadar detaylı bir program ile insanın kendini ve iletişimde bulunduğu kişilerin beden dilini ve beden dili sinyallerini yorumlayarak sağlıklı iletişim kurmasında aracı olmak için bu eğitimden mutlaka faydalanması gerektiğini söyledi.

 

Gökal, ayrıca “Profesyonel Yaşam Eğitim Programı” ile profesyonel yaşamın gerektirdiği tutum ve davranışı öğrenmek, böylece sosyal ve iş yaşamında daha özgüvenli ve kendini ifade edebilen birey olmak isteyenler bu değişim programına katılmadır” dedi.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv