Türkiye’yi temsil edecek.

Alfurna ve Rutasia isimli farazi iki devlet arasında çıkan ihtilafın tartışıldığı yarışmada tüm müsabakaları kazanan Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı, 31 Mart-6 Nisan 2013 tarihleri arasında Washington DC’de gerçekleşecek olan uluslararası etapta Türkiye’yi temsil edecek.

04 Mart 2013 Pazartesi 12:28
Türkiye’yi temsil edecek.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ ULUSLARARASI HUKUK YARIŞMASINDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Uluslararası Hukuk Öğrencileri Birliği (ILSA) tarafından bu yıl 54’üncüsü düzenlenen Philip C. Jessup Uluslararası Hukuk Yarışması’nın Türkiye ulusal elemelerinde Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı birinci oldu. Bireysel sıralamada Koç Üniversitesi öğrencisi Hakan Kızılkum birinci olup, ‘En İyi Konuşmacı’ ödülünü alırken, İdil Kalaycıoğlu ise ikinci oldu. Alfurna ve Rutasia isimli farazi iki devlet arasında çıkan ihtilafın tartışıldığı yarışmada tüm müsabakaları kazanan Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı, 31 Mart-6 Nisan 2013 tarihleri arasında Washington DC’de gerçekleşecek olan uluslararası etapta Türkiye’yi temsil edecek.

Uluslararası hukuk camiasının en saygın öğrenci yarışması olup Uluslararası Hukuk Öğrencileri Birliği (International Law Students Association -ILSA-) tarafından düzenlenen ve geçen yıl 137 ülkeden 605 üniversitenin katıldığı Philip C. Jessup 54. Uluslararası Kurgusal Dava Yarışması’nın bu yıl Türkiye ulusal elemelerinde, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Zeynep Elibol’un koçluğunda Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri İdil Kalaycıoğlu, Hakan Kızılkum, Berkay Özlüdil ve Zeynep Tekin’in asil üyesi, Aslı Pabuççuoğlu’nun yedek üyesi bulunduğu Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Takımı birinci oldu.

Bireysel sıralamada Koç Üniversitesi öğrencisi Hakan Kızılkum birinci olup, ‘En iyi Konuşmacı’ ödülünü alırken, İdil Kalaycıoğlu ise ikinci sırada yer aldı. Alfurna ve Rutasia isimli farazi iki devlet arasında çıkan ihtilafın tartışıldığı yarışmada, tüm müsabakaları kazanan Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı, 31 Mart-6 Nisan tarihleri arasında Washington DC’de gerçekleşecek olan uluslararası etapta Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Uluslararası Adalet Divanı’nda davası görülen bir uyuşmazlığın simülasyonu olarak gerçekleştirilen Philip C. Jessup Farazi Dava Yarışması’nın Türkiye elemeleri, 23-24 Şubat tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’nde yedi üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’nin 1992′den bu yana katıldığı yarışmada, yargıçlık görevini Uluslararası Adalet Divanı Eski Başkan Yardımcısı ve Ürdün Eski Başbakanı Awn Shawkat Al-Khasawneh, Türkiye’nin Eski AİHM yargıcı Rıza Türmen, Azerbaycan Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı ve AİHM yargıcı Khanlar Hajiyev, Eski Büyükelçi Osman Korutürk’ün de aralarında yer aldığı 14 ülkeden avukat, akademisyen ve seçkin hukukçuların olduğu 44 kişilik bir heyet yürüttü. Yarışma, İstanbul Barosu, Türk Ceza Hukuku Derneği, Kadıköy Belediyesi’nin desteğinde gerçekleştirildi.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv