Yan Haklarda Yeni Dönem Uygulamaları

‘2013 YAN HAKLAR UYGULAMALARINDA YENİ DÖNEM KONFERANSI’ MERCER VE MARSH’IN EV SAHİPLİĞİNDE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Mart 2013 Pazartesi 15:53
Yan Haklarda Yeni Dönem Uygulamaları
STS A - Global piyasaların lider insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer ile dünyanın öncü sigorta brokeri ve stratejik risk danışmanı firması Marsh’ın birlikte düzenlediği “2013 Yan Haklarda Yeni Dönem Uygulamaları Konferansı” İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye’de altı yıldır öncüsü olduğu “Esnek Yan Haklar Yönetim Sistemi”ni yepyeni bir uygulama paketini iş dünyasının hizmetine sunan Mercer, bu alanda müşterilerin değişen ihtiyaçlarına uygun, son teknolojiyle geliştirdiği web uygulaması ve yazılımını “ReFlex” adıyla yeniledi. Ayrıca, Marsh tarafından geliştirilen, “Gönüllü Yan Haklarda İlk ve Tek Online Çözüm” olan Marsh Avantaj’la kurumlara sunulan sigorta ve danışmanlık hizmetleri kurumların çalışanları için de ulaşılabilir hale getirildi.

Bu uygulamanın yanı sıra Marsh, 4U sistemiyle çalışanların taşıdığı sağlık risklerini analiz ederek hem bireylerin hem de kurumların risk haritalarını oluşturduğu platformu Türkiye’nin önde gelen insan kaynakları yöneticileriyle paylaştı. Tüm dünyada 40’tan fazla ülkede 25 binin üzerinde firmaya hizmet veren lider insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer ile dünyanın öncü sigorta brokeri ve stratejik risk danışmanı firması Marsh, yan haklar uygulamalarında ilklere imza atmaya devam ediyor. Mercer, en son teknolojiyle yeniden geliştirdiği Esnek Yan Haklar Platformu ‘ReFlex’i hayata geçirdi.

Marsh ise Marsh Avantaj ve 4U uygulamasını müşterilerin hizmetine sondu. Marsh Avantaj’la kurumlara sunduğu sigorta ve danışmanlık hizmetlerini kurumların çalışanları için de ulaşılabilir hale getiren Marsh, 4U hizmetiyle de çalışanların taşıdığı sağlık risklerini analiz ederek hem bireylerin hem de kurumların risk haritalarını oluşturduğu platformu Türkiye’nin önde gelen insan kaynakları yöneticileriyle paylaştı. 100’ün üstünde çokuluslu ve büyük yerli firmadan 160 insan kaynakları yöneticisinin katıldığı, “2013 Yan Haklarda Yeni Dönem Uygulamaları Konferansı”, 22 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da Ceylan Intercontinental’de gerçekleştirildi. Mercer Yönetici Ortağı ve Türkiye Genel Müdürü Sibel Yücesan, Mercer Projeler Müdürü Can Suntay, Marsh Dijital Genel Müdür Yardımcısı Aycan Bul ve Marsh Çalışan Yan Hakları Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Aksüt konferansta birer sunum gerçekleştirdi.

ReFlex ile kontrol çalışanın ellerinde Esnek Yan Haklar uygulamalarını 2006 yılı itibariyle Türkiye ile buluşturarak bu işin öncülüğünü gerçekleştiren Mercer Türkiye, müşterilerinden edindiği izlenim ve tecrübeleri teknolojiyle birleştirerek hayata geçirdiği ‘ReFlex’le daha az veri trafiği ortamında daha çok ve daha hızlı işlem yapma imkanı sunuyor. Uygulama, Esnek Yan Haklar Programlarının seçimini tamamen çalışanların kontrol ve tercihine bırakan özelliğiyle de dikkat çekiyor. Esnek Yan Haklar paketlerinde, yurtdışı uygulamalarda kozmetikten jeneratöre kadar çok farklı ve uç noktalarda talepler ve ihtiyaçlar bulunurken, Türkiye’de uygulanan yan haklar uygulamaları arasında daha çok benzin ve ulaşım yardımı, kreş, emzirme odaları ve hane halkı için özel sağlık sigortası en önemli tercih maddeleri olarak öne çıkıyor. ReFlex’le birlikte program üzerinden istenirse sadece kadın çalışanlara özel yenilikler sunulabiliyor. Örneğin çocuk planlayan bir çiftin doğum teminatı içerecek bir sağlık planı alması, hamile olan bir kadının hamilelik kurslarına gitmesi, çocuğu olan bir kadının da eğitim ve bakım ile ilgili destek alması mümkün olabiliyor.

“Müşterilerimize daha çok seçenek ve çözüm sunmak istiyoruz”

Yeni jenerasyon uygulamaları ‘ReFlex’ ile Esnek Yan Haklar programlarının seçimini tamamen çalışanların kontrolüne ve tercihlerine bırakan platform yarattıklarını söyleyen Mercer Türkiye Genel Müdürü Sibel Yücesan, ‘ReFlex’in 2006’dan bu yana gerçekleştirilen projelerden toplanan müşteri geri bildirimleri sonucu daha çok seçenek sunmak ve farklı taleplere çözüm sunmak amacıyla geliştirildiğini belirtti. Türkiye’de en çok tercih edilen yan hakların benzin ve ulaşım yardımı, kreş, emzirme odaları ve özel sağlık sigortası olduğunu ifade eden Yücesan, şöyle devam etti:
“Yaptığımız araştırmalarda çalışanların kendi aldıkları ücretten ödeyerek, firmanın uygun imkanlarla farklı yan haklara erişimi sağlamasını istediklerini de gördük. Yeni platformumuz ReFlex ile birlikte çalışanlara ücretlerinden düşülerek daha fazla yan hakka sahip olma imkanı sağladık. Yan haklar programların seçimini tamamen çalışanların kontrolüne ve tercihine bıraktık. Ayrıca, ReFlex üzerinden yeni vergi düzenine göre artan vergi avantajlarından faydalanma imkanı da bu program üzerinden mümkün olacak.”

Marsh Avantaj'la Bireyler de Kurumların Ayrıcalıklarına Kavuşuyor 

Gönüllü Yan Haklarda İlk ve Tek Online Çözüm’ olarak sunulan Marsh tarafından geliştirilen Marsh Avantaj, kurumlara sunulan sigorta ve danışmanlık hizmetini kurumların çalışanları için de ulaşılabilir hale getiriyor. Firmaya ekstra hiçbir maliyet yaratmayan ve İnsan Kaynakları yöneticileri ve departmanları aracılığıyla çalışanlara ulaşan Marsh Avantaj, www.marshavantaj.com sitesi üzerinden hizmet veren renkli ve yenilikçi bir bireysel sigorta platformu.

Artan internet kullanımı ve internetten satın alma alışkanları üzerinden yaratılan Marsh Avantaj, tüketicisinin iyi markayı uygun fiyata alma eğilimini de destekliyor. Marsh Avantaj ile çalışanlar, online ve karşılaştırmalı olarak sigorta teklifi alabiliyor, poliçelerini prim ödemelerini güvenli bir ortamda kredi kartları ile ödeyebiliyor, poliçelerinin bir çıktısını kendi yazıcılarından alarak anında kullanabiliyor. Marsh Avantaj zengin içeriği ve online süreçlerinin yanında, satış ve satış sonrası tüm hizmetler için çağrı merkezi aracılığı ile de 7/24 hizmet veriyor.

Marsh 4U ile Sağlık Riskleri Mercek Altında Çalışanların taşıdığı sağlık risklerini analiz ederek kurumların sağlık haritasını çıkaran Marsh 4U, çalışanlara geleceğe yönelik taşıdıkları sağlık risklerini bildirerek gerekli önlemleri alma imkanı sunarken firmaların da toplu riskler üzerinden çalışan koşullarını iyileştirmek adına geleceğe yatırım yapmasını sağlıyor. Türkiye’de ilk defa Marsh tarafından uygulanacak 4U projesiyle çalışanlara dünyada ve ülkemizde artan sağlık harcamaları için de bir önlem mekanizması oluştururken çalışanlara sağladığı farkındalık ile firmalara olan sadakatin de artmasına yardımcı oluyor.

Marsh 4U, 2013 yılında devreye giren iş kanununun temelinde yer alan çalışma süresinde çalışanların sağlıklarına zarar verebilecek durum ve şartlara karşı koruyucu önlemleri geliştirerek iş güvenliği bilincinin yaygınlaşması konusunda da destek veriyor.

“Türkiye’de ilk defa sunulan ürünler hazırladık”


Yıllardır süregelen deneyimlerini teknolojiyle birleştirdiklerini belirten Marsh Türkiye CEO’su Mert Yücesan, yenilikçi ve risk yaklaşımlarıyla birlikte kurumlara ve çalışanlara Türkiye’de ilk defa sunulan ürünler hazırladıklarını söyledi. Kurumlara sunulan sigorta ve danışmanlık hizmetini çalışanlar içinde ulaşılabilir hale getiren Marsh Avantaj’ın ‘sigortadan çok ayrıcalık’ ilkesini benimsediğini söyleyen Mert Yücesan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Marsh Avantaj ile çalışanlar yalnızca kendilerinin değil ailelerinin ve yakın akrabalarının ihtiyaçlarını da marshavantaj.com ile giderebilecekler. Marsh 4U ile de kurumların sağlık risklerinin farkındalığı ve buna ilişkin çözümler için birlikte çalışarak, bu doğrultuda çalışanların daha sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için yanlarında olacağız.”

Marsh Hakkında
Dünyanın lider sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, müşterilerine kendi sektörlerine özel, geleceklerini ve başarılarını korumak için yaratıcı çözümler tasarlar ve sunar. Marsh’ın yaklaşık 26,000 çalışanı 100’den fazla ülkede yerleşik müşterilerine danışmanlık ve brokerlik alanında hizmet vermek için işbirliği içinde çalışmaktadır.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv