YGS günü hayatınız değişebilir!

2 milyon öğrenci 24 Mart tarihinde YGS sınavına girecek. Aynı gün dünyadan 170 üniversite İstanbul’da öğrencilerle buluşacak.

22 Mart 2013 Cuma 10:11
YGS günü hayatınız değişebilir!
STS A - 23-24 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek 23. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’na 30 ülkeden 170 üniversite katılacak 2 milyon öğrencinin ter dökeceği 24 Mart günü gençler geleceklerini şekillendirecek bir sınava girecek. Yıllardan beri stres dolu süreçlerden geçen öğrenciler için aynı gün İstanbul’da farklı bir etkinlik düzenlenecek.

23-24 Mart tarihleri arasında İstanbul Hilton Oteli’nde, 30 ülkeden 170 üniversite, YGS sınavında başarılı ya da başarısız olacak öğrencilere sınavsız seçenekleri tanıtacak. Burs imkanlarının da tanıtılacağı “23. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”ndaki okulların önemli bir bölümü Türkiye’deki özel üniversiteler ayarında bir ücret karşılığı eğitim sağlıyorlar.

Bu anlamda YGS’nin yapıldığı döneme denk gelen Fuar’ın öğrenciler için yeni fırsatlar doğurması bekleniyor. Gelen üniversiteler arasında sıralamada ilk 500’de yer alan dünyaca ünlü Aberystwyth University, Arizona State University, The State University of New York, Canberra Institute of Technology, Eindhoven University of Technology, City University London, Kingston University London, University of California, Irvine Universitat Autonoma de Barcelona, Universität Bremen, University of Bristol, University of College Dublin, University of Essex, University of Southampton, University of South Australia, University of South Carolina ve Western Michigan University dikkat çekiyor.

12-26 Mart tarihleri arasında 7 ilde ve Kıbrıs’ta düzenlenecek “23. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları”na 30 ülkeden toplam 170 üniversite ve kolejin katılacağı açıklandı. Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan ve bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkanları ziyaretçilere tanıtan IEFT Fuarları bu dönem kapılarını ilk olarak 12 Mart 2013 tarihinde Bursa’da açtı. Fuarlar, Bursa’dan sonra, Eskişehir, Konya, Adana, Ankara, İzmir’de düzenlendi ve yoğun bir ilgi oldu.

Fuar 23-24 Mart tarihlerinde İstanbul Hilton Oteli’nde İstanbullularla buluşuyor. ABD ve İngiltere’den 50’nin üzerinde üniversitenin yanı sıra, Japonya, Malezya, Romanya, Avusturya, Polonya, İrlanda gibi dünyanın değişik ülkelerinden 170 eğitim kurumu IEFT Fuarları’na katılarak, sundukları burs ve diğer eğitim imkanlarını Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar.

Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği Fuarlara gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Burs imkanları, ücretsiz seminer ve seviye tespit sınavları Üniversite ve kolejlerin her yıl çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursu sağladıkları IEFT Fuarları boyunca pek çok seminer düzenlenecek ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda kapsamlı bilgi sahibi olabilecekler. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda düzenlenecek seminerler herkese açık olacak.

Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitim için şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak IELTS ve TOEFL IBT sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.

Fuarlarda;
DAAD, Goethe Institute, Fulbright, Austrade, Campus France gibi, ülkelerin eğitim ve kültür ataşelikleri tarafından da öğrenci ve velilerine bilgi verilecek. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen fuarlar, 12:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv