Yönetim Bilimleri Kongresi

LC Waikiki 14. Yönetim Bilimleri Kongresi Geleceğin Yöneticilerini Buluşturdu!

15 Mart 2013 Cuma 19:08
Yönetim Bilimleri Kongresi
Haber Merkezi - Türkiye moda perakende sektörü lideri LC Waikiki ana sponsorluğunda gerçekleşen ’14. Yönetim Bilimleri Kongresi’ geleceğin yöneticilerini ve sektör profesyonellerini İTÜ Maçka kampüsünde buluşturdu. Kongrede yaptığı konuşmada LC Waikiki’nin başarı hikayesini paylaşan LC Waikiki CEO’su Mustafa Küçük, kısa sürede büyük bir şirket olmalarının sırrının “büyük düşünmek” olduğunu belirterek gençlere de başarılı olmak için büyük düşünmelerini tavsiye etti.

13 Mart Çarşamba günü ‘Yeni Türkü’nün coşkulu konseriyle başlayan ve İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü öğrencilerinin düzenlediği Yönetim Bilimleri Kongresi’nin 14’üncüsü, İTÜ Maçka kampüsünde sektöründe önde gelen başarılı isimleri ağırladı. Kongrenin açılışında bir konuşma yapan LC WAIKIKI İletişim Direktörü Özgür Zeybek, “Bildiğiniz gibi hiçbir başarı tesadüfi değildir. Kongre boyunca dinleyeceğiniz hikayelerin sahipleri sizin şu an oturduğunuz üniversite sıralarından, bulundukları yerlere geldi. Konfüçyüs’ün sözündeki gibi; ‘Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır’ dedi. Ayrıca Zeybek, gençlere çalışacakları firmaları seçerken; başarılarını takdir etmeleri yanında çalışanlarını daha da geliştirebilmek amacıyla onlara yatırım yapan şirketleri tercih etmelerini önerdi.Küçük: “Başarı için büyük düşünmek şart!” Kongrede Türkiye’nin moda ve perakende sektöründeki lideri bir şirketin kurucu ve CEO’su olma konumuna gelmesinin hikayesini aktaran Mustafa Küçük, başarıda büyük düşünmenin ilk adım olduğunu vurguladı. LC Waikiki’nin Türkiye’de sektöründe lider konuma gelmesinin yanı sıra sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini belirten Küçük, “İnsanlar, ilk 25 yıllarını öğrenmek, ikinci 25 yıllarını para kazanmak, üçüncü 25 yıllarını da kazandıkları varlıkları ve edindikleri deneyimleri, ihtiyaç duyanlarla paylaşmak için kullanmalıdır” diyerek iş yaşamından çıkardığı dersleri gençlerle paylaştı.

Geleceğe ve değişime önceden hazırlıklı olup, müşteri beklentilerine seslenerek fark yarattıklarını anlatan Küçük, “LC Waikiki olarak 2023 yılı hedefimiz, Avrupa’nın en başarılı üç markası arasına girip siz gençler için gurur duyacakları bir rol model olmaktır” dedi.

Eğlence ve kariyer bir arada 13-16 Mart tarihleri arasında, İTÜ Maçka kampüsünde gerçekleştirilen kongre kapsamında sektör konuşmaları dışında, LC Waikiki ‘Çarkıfelek’ oyunu ile öğrencilere hediye çeki kazanma şansı sunuyor.

LC Waikiki’de kariyer fırsatlarının aktarıldığı kongre süresince iş görüşmeleri de gerçekleştiriliyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv