Araştırma Zirvesi İstanbul'da

Türkiye’deki araştırma sektörünün kalbi olan Türkiye Araştırmacılar Derneği'nin (TÜAD) düzenlediği ve dev isimlerin katıldığı Araştırma Zirvesi'nde "Büyüme ve Fırsatları Yakalamak" teması üzerine sunumlar gerçekleştirildi.

06 Mart 2013 Çarşamba 13:47
Araştırma Zirvesi İstanbul'da
 16. Araştırma Zirvesi İstanbul'da yapıldı.

Zirveye dünyadan ve Türkiye'den alanlarında uzman pek çok konuşmacı katıldı. İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda “büyüme” ve“fırsatları yakalamak” kavramları üzerine odaklanıldı. Katılımcılar zirvede yaratıcı liderlik, fırsatların avantaja çevrilmesi ve yeni iş modellerinin hayata geçirilmesi konularında uzman isimlerden inovatif görüşleri dinleme fırsatı buldu.

Toplantıda dünyaca ünlü isimler çağın getirdiği fırsatların yakalanmasına ilişkin deneyim ve görüşlerini aktardılar. Dünya çapında isimler katıldı Araştırma Zirvesi’ne Türkiye'den akademi, sanat, medya ve iş dünyasından önemli konuşmacılar katıldı. Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Asaf Savaş Akad, KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, sinema ve tiyatro sanatçıDemet Akbağ, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ve Koç Holding CEO’su Turgay Durak gibi isimler zirveye katkıda bulundular.

Zirve’nin bu sene öne çıkan uluslararası konuşmacıları ise Hertfordshire Üniversitesi psikoloji bölümünden Prof. Richard Wiseman ve yaratıcı liderlik girişimi Upping Your Elvis’in kurucusu Chris Baréz-Brown oldu.

Üç çok satan kitabın yazarı olan Wiseman, Google, Caltech, Kraliyet Akademisi ve Microsoft gibi kurumlarda yaptığı önemli konuşmaları ve YouTube’da 90milyon izleyiciyi geçen yaratıcı psikolojik danışmanlık videoları ile tanınıyor.STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv