E-TİCARETTEN BİR REKOR DAHA

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: 'İlk 3 çeyrekte internetten kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme seçenekleri ile yapılan günlük parasal işlem adedi 1 milyon 30 bin oldu'...

10 Kasım 2017 Cuma 15:19
E-TİCARETTEN BİR REKOR DAHA
E-TİCARETTEN BİR REKOR DAHA…

Online alışveriş sektörü, 2017 sonu için hedeflediği günlük 1 milyon işlem hedefini 9’uncu ayda yakaladı.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: “İlk 3 çeyrekte internetten kredi kartı, EFT ve kapıda ödeme seçenekleri ile yapılan günlük parasal işlem adedi 1 milyon 30 bin oldu”

Online alışveriş sektörü, 2017 sonu için hedeflediği günlük 1 milyon işlem hedefini 9’uncu ayda yakaladı.

Alışveriş yapan herkese para veren site Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, düzenli olarak yıllık yüzde 25-30 aralığında büyüyen online alışverişte Türkiye ile gelişmiş ülkeler arasındaki makasın her geçen yıl kapandığını belirtti.

E-ticarettte ödemelerin yüzde 85’inin kredi kartı, yüzde 11’inin kapıda ödeme, yüzde 4’ünün de EFT-havale yoluyla yapıldığını anımsatan Kayral, şunları söyledi:

“2016 yılı sonunda kredi kartı, kapıda ödeme ve EFT-havale yoluyla internetten yapılan günlük işlem adedi 847 bindi. 2017 sonunda da 1 milyon işlem adedine ulaşılması hedefleniyordu. Her yıl rekor üstüne rekor kırmaktan yorulmayan sektör, bu hedefi yıl sonu gelmeden dokuzuncu ay sonunda yakaladı. Bankalarınn bir süre önce açıkladıkları verilere göre, 875 bini kredi kartı ile olmak üzere internet üzerinden yapılan günlük parasal işlem adedi 1 milyon 30 bine ulaştı. Çok değil 2013’te bu rakam 420 bin iken bugün 1 milyonu aşması, sektörün gelişme hızının ne kadar yüksek olduğunu ortaya koyuyor.”

-Mobilde devleri geride bıraktık

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Raporu’na göre, mobil alışverişte Almanya, Japonya, Fransa gibi devlerin bile geride bırakıldığının altını çizen Kayral, “Türkiye’de her 100 cep telefonu kullanıcısından 31’i mobil alışveriş yaparken, bu oran Almanya’da 26, Japonya’da 30, Fransa’da 19’da kalıyor” dedi.

-Büyümede en önemli faktör gençler

Online alışverişin gençlerin yoğun ilgisi ile büyüdüğüne dikkati çeken Kayral, “İnternetten alışveriş yapan her 10 müşteriden 7'sini 18-34 yaş grubundaki gençler oluşturuyor. E-Ticaretin lokomotifi olan genç nüfus online alışverişin avantajlarını kullanmayı seviyor; çarşı pazar gezmek yerine aradığı ürünün en uygun fiyatlısını birkaç saniye içinde karşılaştırma sitelerinde bulabiliyor; tatilini ve katılacağı etkinlikleri, fırsat sitelerini kullanarak çok ucuza getirebiliyor; ayrıca tüm bu alışverişlerini de Avantajix.com gibi alışveriş yaptıkça para veren siteler üzerinden geçerek ekstra kazançlar sağlıyor” diye konuştu. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv