Exposhipping İstanbul'dan İstihdam Seferberliği

14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, sektördeki kadın istihdamını artırma hedefini desteklemek üzere denizcilik okullarından yeni mezun kadın denizcilere kucak açtı. Exposhipping İstanbul İK Buluşmaları ile yeni mezun kadın denizciler, fuar alanında firmalarla buluşturulacak.

07 Mart 2017 Salı 16:21
Exposhipping İstanbul'dan İstihdam Seferberliği
"İstihdam Seferberliği" Çağrısına
Exposhipping İstanbul ‘dan Destek…


14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, sektördeki kadın istihdamını artırma hedefini desteklemek üzere denizcilik okullarından yeni mezun kadın denizcilere kucak açtı. Exposhipping İstanbul İK Buluşmaları ile yeni mezun kadın denizciler, fuar alanında firmalarla buluşturulacak.

HAVADİS TÜRK - Exposhipping İstanbul destekçileri arasında yer alan TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası önderliğinde ve WISTA Türkiye üyesi kadın denizcilerin destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Pendik Green Park Convention Center’da ‘Yakamoz: Deniz ve Kadın’ Sempozyumu düzenleniyor. Etkinlikte, kadın denizcilerin önündeki engel olan toplumsal önyargılar masaya yatırılırken, öncü kadın denizcilerin ilham veren hikayeleri, yeni mezun kadın denizciler ile paylaşılacak.

Denizcilik sektöründeki istihdamın artmasına yönelik her faaliyetin arkasında olduklarını belirten UBM EMEA Türkiye Proje Danışmanı Esin Göksel Aslıhan,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı istihdam seferberliğine Exposhipping İstanbul olarak biz de katılıyoruz. Destekçilerimiz TMMOB GEMIMO ve WISTA Türkiye tarafından düzenlenen ‘Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’nda yer alacağız. Etkinlikte denizcilik okullarından yeni mezun kadın denizcilerimizden özgeçmişleri toplanacak. Exposhipping İstanbul olarak biz de fuar alanında oluşturacağımız ikili görüşme alanında firmalar ile yeni mezun kadın denizcilerimizin biraraya gelmelerini sağlayacağız. Exposhipping İstanbul İK Buluşmaları’nın genç kadın denizcilerinin sayısının artmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında IMEAK Deniz Ticaret Odası adına UBM Fuarcılık tarafından Pendik Green Park Convention Center’da düzenleniyor. Exposhipping İstanbul’a; Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarından 43 ülkeden 150’nin üzerinde firma ve 627 marka ile 57 ülkeden 11.000’ni aşkın denizcilik profesyonelinin katılımı bekleniyor. Fuar ayrıca, denizcilik sektöründe çok sayıda uluslararası fuar ve konferansın altında imzası bulunan SEATRADE öncülüğünde düzenlenen ‘Global Maritime Summit’ Zirvesi’ne evsahipliği yapacak.

Exposhipping İstanbul, kadın denizciler de yetiştiren Piri Reis Üniversitesi’ne gelirinden bağış yapıyor…
14. Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı’ndan elde edilen gelirin bir bölümü sektöre çok önemli denizciler yetiştiren Piri Reis Üniversitesi’ne bağışlanıyor. Kız öğrencilerin denizcilik mesleğine teşvik için azami çaba gösteren Piri Reis Üniversitesi’nde öğrencilerin yüzde 9’u kız öğrencilerden oluşuyor. Üniversite kız öğrencilere yüzde 10 burs sağlıyor. Exposhipping İstanbul İnovasyon Pavilyonu ile Denizcilik Okulları’nda okuyan ve sektör ile ilgili inovatif fikirleri olan gençleri destekliyor. İnovasyon Pavilyonu yenilikçi fikirlerini ve ürünlerini fuarda sergilemek isteyen sektörün mucitlerine ücretsiz stand sağlıyor.

UBM Hakkında
Marintec China başta olmak üzere 5 kıtada 12 farklı denizcilik fuarını üstlenen UBM, 100 yılı aşkın tecrübesi ve 20'den fazla ülkede 5.000'in üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenlemektedir. Dünyanın en büyük 2. fuar şirketi olan UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA Istanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM'in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA Istanbul'un pazara liderlik eden fuarları: Alleather IDF Istanbul Deri Fuarı, CBME Türkiye Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Istanbul İlaç Bileşenleri Fuarı, Uluslararası Exposhipping Denizcilik Fuar ve Konferansı, Fi Istanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean Istanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, TESFA Tesis Yönetimi Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı, Intertraffic Istanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World Istanbul Temizlik Kağıdı Endüstrisi Fuarı’dır. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv