Fibabanka'dan 300 milyon ABD Dolar Eurobond ihracı

Fibabanka, uluslararası piyasalarda 300 milyon ABD Doları tutarında 5 yıl vadeli ilk Eurobond ihracını gerçekleştirdi.

25 Ocak 2018 Perşembe 10:42
Fibabanka'dan 300 milyon ABD Dolar Eurobond ihracı
Fibabanka’dan 300 milyon ABD Doları tutarında Eurobond ihracı

Fibabanka, uluslararası piyasalarda 300 milyon ABD Doları tutarında 5 yıl vadeli ilk Eurobond ihracını gerçekleştirdi.

2018 yılının da ilk ihraçları arasında yer alan işleme, ağırlıklı olarak İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımcılardan talep geldi. Gelen yoğun ilgi karşısında duyurulan ihraç faizini aşağı yönde revize eden Fibabanka, ihracı %6 sabit faiz oranı ile tamamladı.

Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert:“Fibabanka olarak, Mayıs 2017’de gerçekleştirdiğimiz 10 yıl vadeli katkı sermaye niteliği taşıyan tahvil ihracından sonra uluslararası piyasalarda gerçekleştirdiğimiz ikinci ihracımızı da büyük bir başarı ile tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz. Yabancı yatırımcılar nezdinde Bankamıza duyulan güven gurur verici. Yurtdışından temin edilen uzun vadeli bu yeni kaynak, Fibabanka’nın büyümesine ve Türk ekonomisine verdiği desteği artırarak sürdürmesine imkan sağlayacaktır” dedi.

Fibabanka Hakkında: 27/12/2010 tarihinde Fiba Grup bünyesine katılan Fibabanka A.Ş, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon’da toplam 81 şubesiyle kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel, tarım ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. 
Anahtar Kelimeler: FibabankaEurobond ihracı

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv