Fitch Ratings,Yapı Kredinin Notunu Artırdı

Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden M1, Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki öncü konumu, deneyimi, artan pazar payı, yatırım performansındaki sürekliliği, risk yönetimi, teknolojik altyapısı ve 2012 yılı sonunda tarihi yüksek seviyeye ulaşan portföy hacmi dikkate alınarak verildi.

31 Mart 2013 Pazar 12:09
 Fitch Ratings,Yapı Kredinin Notunu Artırdı

FITCH’TEN YAPI KREDİ PORTFÖY’E EN YÜKSEK NOT!

Dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün M2+(tur) olan Portföy Yöneticisi derecesini en yüksek not olan M1(tur) notuna yükseltti. Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden M1, Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki öncü konumu, deneyimi, artan pazar payı, yatırım performansındaki sürekliliği, risk yönetimi, teknolojik altyapısı ve 2012 yılı sonunda tarihi yüksek seviyeye ulaşan portföy hacmi dikkate alınarak verildi.

Global standartlarda, sektörünün en yüksek notuna sahip tek portföy yönetimi şirketi olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Gülsevin Yılmaz “Değerlendirme veya bir diğer deyişle derecelendirme, kurumların geçmişten bugüne nicel - nitel verilerinin objektif kriterler ve yoğun analizlerle yapılan global bir sınıflandırma sistemidir. Kurumların kalite ve itibarlarının belirlenmesinde önemli rol oynayan derecelendirmeye ilk olarak 2006 yılında Fitch Ratings ile başlayan kurumumuz, finansal güç, risk yönetimi sistemleri, portföy yönetimi performansı, şeffaflık, güçlü insan kaynakları ve teknolojik alt yapı başlıklarıyla; sırasıyla M2 (tur), M2+ (tur) notları ve son olarak global standartlarda en yüksek not olarak belirlenmiş M1 (tur) ile değerlendirildi” dedi.

Yeni Sermaye Piyasası Kanunu’nun, portföy yönetimi sektörünün sağlıklı büyümesi konusunda atılmış çok önemli bir adım olduğunun altını çizen Gülsevin Yılmaz, kanunun, sektörün ulusal ve uluslararası entegrasyonun sağlanmasına da katkı sağlayacağını ifade etti. Yılmaz, portföy yönetimi sektörünün gelişmeye devam etmesiyle önümüzdeki dönemde bireysel ve kurumsal yatırımcıların varlıklarının yönetilmesi konusunda, uzman ve profesyonel fon yöneticileri ile gelişmiş risk yönetimi sistemlerine sahip portföy yönetim şirketlerine olan ihtiyaçların da artacağını belirtti. Fitch Ratings’in değerlendirmesinin, Yapı Kredi Portföy’ün bu alandaki deneyiminin, yatırım süreçleri kalitesinin ve piyasa risklerinin izlenmesindeki etkinliğinin uluslararası bir teyidi olduğunu vurgulayan Gülsevin Yılmaz, “Portföy yönetimi alanında global standartları Türk yatırımcılarıyla buluşturduğumuz için gurur duyuyoruz. M1 (tur) derecesi müşterilerimizin ve şirketimizin geleceğe çok daha güvenle bakmasını sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Yapı Kredi Portföy Hakkında
Koç Holding ve UniCredit’in eşit paylarla sahip olduğu Koç Finansal Hizmetler Grubu’nun (KFS) portföy yönetimi şirketi olan Yapı Kredi Portföy, Şubat sonu itibarıyla yaklaşık 10 milyar TL’lik portföy büyüklüğünü yönetmektedir. Şirket, yatırım fonları ve bireysel emeklilik fonları yönetimi, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için dizayn edilmiş özel portföy yönetimi ürünleri, portföy danışmanlığı, özel fon kuruluş ve yönetiminin bulunduğu portföy yönetimi hizmetlerini sunmaktadır.. Yapı Kredi Portföy, tüm yatırım ürünlerinde performans hedefinin yanı sıra, ürün ve hizmet geliştirmedeki yüksek inovasyon kabiliyeti ile değer yaratmayı amaçlamaktadır.. Şirket hem küresel hem yerel piyasalarda tüm varlık sınıflarındaki uzmanlığı ve çeşitli risk parametrelerine sahip alternatif yatırım araçları üretmekteki tecrübesi ile Şubat sonu itibarıyla 38 adet A ve B Tipi yatırım fonu, 16 adet bireysel emeklilik fonunu yönetmektedir.

bsnods

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv