Nurol Tower projesine büyük ilgi

Nurol GYO’nun ‘Nurol Tower’ projesine MIPIM Fuarı’nda yabancı yatırımcılardan büyük ilgi…

14 Mart 2013 Perşembe 14:56
Nurol Tower projesine büyük ilgi
Haber Merkezi - Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ekonomik durgunluğun hakim olduğu bir dönemde Türk ekonomisinin gösterdiği performansın yabancı yatırıcımlar tarafından ilgiyle takip edildiğini söyleyen Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, “Ekonomimiz için her zaman lokomotif sektör olan inşaat sektöründeki büyüme ivmesi ve sahip olduğu gelişim fırsatları Türkiye gayrimenkul pazarını yabancı yatırımcılar için daha ilgi çekici hale getirmektedir” dedi.

Nurol GYO, Türkiye’nin bu yıl ‘Onur Ülke’ olarak yer aldığı Avrupa’nın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’e, ülkemizde bir ilkin gerçekleştirildiği “EvOfisEv®” konsepti ile inşa edilen Nurol Tower projesi ile katıldı.


Nurol GYO’nun geleceğin yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyan Nurol Tower projesi, MIPIM fuarında uluslararası yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ziyaret ettiği Nurol GYO standında konuklara Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç ev sahipliği yaptı. Musa Aykaç, fuar kapsamında gerçekleştirilen Türkiye’de Gelişen Ofis Pazarı konulu panele de konuşmacı olarak katıldı. Yarım asırlık tecrübesi ve deneyimli insan sermayesi ışığında, Türkiye’de ve dünyada inşaat, savunma sanayi, finans, turizm ve enerji olmak üzere beş ana sektörde faaliyet gösteren Nurol Holding bünyesindeki Nurol GYO, IMKB’de 2012 yılında yüzde 402’lik artış ile piyasa değerini en fazla yükselten şirket konumu ile öne çıkıyor. Musa Aykaç: “Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi artarak devam edecek” MIPIM fuarında Nurol GYO’yu temsil eden Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, yaptığı değerlendirmede, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ekonomik durgunluğun hakim olduğu bir dönemde Türk ekonomisinin gösterdiği performansın yabancı yatırıcımlar tarafından ilgiyle takip edildiğini söyledi. Dünyanın emlak pazarı olarak kabul gören MIPIM Fuarı’nda bu yıl Türkiye’nin onur ülke olarak belirlenmesini, bu ilginin bir sonucu olarak değerlendiren Musa Aykaç, “Ekonomimiz için her zaman lokomotif sektör olan inşaat sektöründeki büyüme ivmesi ve sahip olduğu gelişim fırsatları Türkiye gayrimenkul pazarını yabancı yatırımcılar için daha ilgi çekici hale getirmektedir” dedi. Musa Aykaç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu açıdan MIPIM Fuarı’nın ilk gününden itibaren, Nurol GYO olarak bizim de yer aldığımız Türk Çadırı yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi ile karşılanmaktadır. Biz de, bu önemli etkinlikte yer alarak hem Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunuyor hem de başta Nurol Tower olmak üzere yeni projelerimizle ilgili yatırımcılara bilgiler aktarıyor, projelerimizi tanıtıyoruz. Dünyanın dört bir yanından fuara katılan sektör profesyonelleriyle de sektörün son durumunu değerlendiriyor ve güncel gelişmeleri ele alma fırsatı yakalıyoruz.”

“Kaliteli, nitelikli ve değer sunan ev ve ofis alanlarına talep artıyor”

Fuar kapsamında gerçekleştirilen Türkiye’de Gelişen Ofis Pazarı konulu panelde de bir konuşma yapan Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç, küresel ekonomik ve sosyal yapıda artan gücü paralelinde, Türkiye’nin ev ve ofis pazarında yaşanan önemli değişime işaret etti. İstanbul’un Türkiye’deki ofis yatırımlarının merkezi konumuna dikkati çeken Musa Aykaç, konuşmasında, İstanbul’da, A sınıfı ofis yatırımlarındaki artışın yanı sıra, Ankara ve İzmir’de bu yöndeki yatırımları ve deprem yönetmelikleri gözetilerek gerçekleştirilen uygulamaları anlattı.

Musa Aykaç, İstanbul’un ev ve ofis pazarındaki gelişmelerini ise “Son 10 yıllık dönemde ekonomik performansı, küresel ekonomik durgunluğa gösterdiği dirençle daha da pekişen ülkemizde, kaliteli, nitelikli ve katma değer sunan ev ve ofis alanlarına talep artmıştır. Bu talebin arkasında; dünya ekonomisinin birinci liginde oynayan Türkiye'de, farklı bir viteste ve boyutta iş yapan Türk şirketleri ve bu dinamik ortamda sektörü güçlü bir şekilde temsil etmek isteyen yabancı oyuncular var" sözleriyle değerlendirdi.

Nurol Tower ile lüks ve konfor anlayışını tamamen değiştiriyor Nurol GYO’nun MIPIM fuarında yabancı yatırımcılara tanıttığı nurol Tower projesi ile ilgili bilgiler veren Musa Aykaç, “’Evofisev’ konsepti ile Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirdiği Mecidiyeköy’deki yeni projemiz Nurol Tower, nitelikli bir iş merkezinin sunduğu ayrıcalıklarla, lüks bir residence’ın konforunu tek bir yapı içinde buluşturarak, beklentilere yenilikçi çözümler getiriyor” dedi. Musa Aykaç’ın verdiği bilgiye göre, 7 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Nurol Tower, 4 metre tavan yüksekliği, ‘harcadığın kadar öde’ maliyet yönetim sistemi, ihtiyaçlara yönelik tasarlanan birimlerin bulunduğu çarşısı, ortak kullanıma açık geniş toplantı salonları ve 133 metre yükseklikte İstanbul manzarasının izlenebileceği Sky Lounge’ının yanısıra concierge hizmeti gibi özellikleri ile sahiplerine ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunacak. Şehrin kalbinde ve tüm bağlantı yolları üzerinde yer alan Nurol Tower, hemen yanı başında bulunan metro ve metrobüs ile İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Mecidiyeköy’e yeni yapılacak olan Kabataş-Bağcılar metrosunun yanında inşa edilen proje, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na ve Florence Nightingale Hastanesi ise yürüme mesafesindeki konumu ile dikkati çekiyor.

73 metrekare ile 193 metrekare arasında değişen 243 üniteden oluşan Nurol Tower projesinde teslimatlar, Haziran 2014’de gerçekleşecek. NUROL Hakkında: 1966 yılında Nurol İnşaat şirketi ile başlayan ve daha sonra birçok farklı sektörde yapılanarak faaliyetlerine devam eden Nurol Holding A.Ş.’nin kuruluşu 1989 yılında gerçekleşmiştir. Nurol Holding, yarım asırlık tecrübesi ve deneyimli insan sermayesi ışığında, Türkiye’de ve dünyada inşaat, savunma sanayi, finans, turizm ve enerji olmak üzere beş ana sektörde faaliyet göstermektedir. Nurol Şirketler Topluluğu, 40’dan fazla iştiraki ve 10 binin üzerindeki çalışanıyla yurt içi ve yurt dışında pek çok dev projeye imza atmaya devam etmektedir.

NUROL GYO Hakkında:
Nurol GYO, Eylül 1997'de 10 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı ve 1 milyon TL ödenmiş sermaye ile kurularak faaliyetine başlamıştır. "Hayata Yatırım" sloganıyla yola çıkan Nurol GYO, IMKB’de 2012 yılında %402’lik artış oranıyla yıllık bazda piyasa değeri en fazla yükselen şirket olmuştur. Nurol GYO, nitelikli ve tecrübeli kadrosu ile arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında hizmet vermektedir. Portföyünde, Ankara Nurol Residence ve Karum İş Merkezi, İstanbul Nurol Plaza ve Zekeriyaköy Evleri, Bodrum Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi yer almaktadır. 21. yüzyılın yaşam tarzını ve metropol ihtiyaçlarını doğru okuyarak kârlı gayrimenkul projeleri üretmeye devam eden Nurol GYO, İstanbul Mecidiyeköy’de satışa sunduğu 7.000 metrekarelik araziye sahip Nurol Tower projesi ile hem işyerinin hem de yaşam alanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak “EvOfisEv®” konseptini hayata geçirmektedir. Ayrıca, İstanbul Basın Ekspress yolunda Hürriyet Medya Towers’ın üzerinde bulunduğu 55.000 metrekarelik arazide ve Seyrantepe’de 9.500 metrekarelik arazide yeni proje geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv