Otomotiv Türkiye’nin lokomotifidir!

1966 yılından başlayarak yaklaşık yarım asırdır Türkiye Otomotiv Pazarında hizmet veren Şahsuvaroğlu Ailesinin, 2000 yılına kadar 11 markanın bayiliğini yaptığına de değinen Şahsuvaroğlu, ’Her zaman ilk 3 içerisinde olduk.

27 Mart 2013 Çarşamba 00:26
Otomotiv Türkiye’nin lokomotifidir!
STS A - Yunus Şahsuvaroğlu: ‘‘Otomotiv sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerindendir’’ Araba piyasasına kattıkları yeniliklerle bilinen SsangYong Markası Türkiye Temsilcisi Şahsuvaroğlu Dış Ticaret'in Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu, ‘‘Otomotiv sektörü Türkiye’nin lokomotif sektörlerindendir.

2011 yılında pazarımız rekor kırarak 864,439 adetlik satışla tarihinin en yüksek satışını yaptı, pazarın daha da gelişerek büyüyeceğine inanıyorum. 2017 yılına kadar Otomotiv pazarındaki büyüme oranının ise %45 ile %50 arasında olacağına inanıyorum. ’dedi.

HERZAMAN İLK ÜÇ OLDUK

1966 yılından başlayarak yaklaşık yarım asırdır Türkiye Otomotiv Pazarında hizmet veren Şahsuvaroğlu Ailesinin, 2000 yılına kadar 11 markanın bayiliğini yaptığına de değinen Şahsuvaroğlu, ’Her zaman ilk 3 içerisinde olduk. 2000 yılından itibaren ise distribütörlük yapıyoruz. SsangYong ile Türkiye deki iş birliğimiz 2007 yılının son çeyreğinde başladı. Biz otomotiv sektöründe iddialı bir aileyiz. Bu iddiamız sektörde bulunduğumuz yarım yüzyıla yaklaşan sürede edindiğimiz tecrübelerimizden kaynaklanıyor. Bu sürede içerisinde bayiliğini yaptığımız her markanın bünyesinde ilk 3'e girerek büyük başarılara imza attık.

Ssangyong, Güney Kore’de 1954 yılında kurulan ve 1974 yılında Güney Kore’nin ilk 4x4 SUV’sini üreten, geçmişi son derece başarılı bir marka. Son dönemde yeni ürünleri ile değişik segmentlerde de müşterilerine hitap etmeye başlayan SsangYong modern, güvenli, üstün performanslı ürünleri ile Ülkemizde olduğu gibi hem Avrupa ülkelerinde hem de doğu ülkelerinde ilgi çekiyor. Markanın üretimini yaptığı araçlarda konfor, teknoloji, tasarımın yanında can güvenliğini ön planda tutması bizim açımızdan çok önemli bir durum.

%100 müşteri memnuniyetini hedefleyebiliyoruz.
Yaptığımız anketlere göre %99'luk müşteri memnuniyetimizle, bu hedefimize de son derece yakınız. Müşterilerimize, showroomlarımızda alacağı aracı inceleyip içeceğini yudumlarken, kurmuş olduğumuz SsangYong Finans ile 20 dakikada kredi imkânı sunuyoruz. Yenilenen ürün gamı ve operasyon kalitesini, bugüne kadar yapılan marka hizmet alanları ile İstanbul Maltepe'deki dünyanın en büyük SsangYong Plazasını hizmet ağına katarak ülke ekonomisine yaptığımız yatırımı 290 milyon dolara çıkarttık. Bu yatırımları yaparken ülkemize, markamıza ve tecrübemize hep inandık. Hizmet ağımıza kattığımız her plazaları lüks ve yüksek teknoloji ile birleştirerek, yedek parçada yok demeyi yasaklayarak %100 yedek parça bulunurluğu ile satış ve satış sonrasında da “Mutlu Müşteri” ilkesini kendisine hedef belirleyerek. Önümüzdeki dönemde ülkemizde, çok daha başarılı olmak için çalışmalarımızı her geçen gün daha da hızlandırıyoruz. ’dedi.

ARAÇLARDA NANO TEKNOLOJİSİ

Tüm ürünlerinin nano teknolojisi ile üretildiğini ve can güvenliği en üst düzeyde tuttuklarını söyleyen SsangYong Markası Türkiye Temsilcisi Şahsuvaroğlu Dış Ticaret'in Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu,. ‘Ürünlerde kullanılan karoseri kalitesi, estetik dizaynları, üstün performanslı motor teknolojileri ve güvenlik donanımlarının yanında yakıt ekonomileri ile de kullanıcılarının memnun olmalarını sağlıyor. Pick-up 4x2 AT segmentinde lider olan Korando Sports pick-up 2.0 LT. 155 PS, 2000 devir / dakika ‘da 360 NM tork üretiyor. Rakiplerinden arka bağımsız süspansiyonu ile ayrılan ve kullanıcısına kullanım amacına göre fayda sağlarken, binek otomobil konforu sunan otomatik ve manuel şanzıman olarak tercih edilebiliyor. Korando SUV ise C segmentinde konumlandırılan ürünü iç ve dış hacmi ile fark oluşturuyor, 2,0 LT. 175 PS, 2000 devir / dakika ‘da 360 NM tork üretebiliyor. Yüksek tork gücü aracın ani ivmelenmesini arttırırken, yakıt tüketimini sınıfında az rastlanır seviyelere düşürüyor. Korando modelinde 5 yıl / 100 Bin Km garanti bulunmakta. Otomatik şanzıman seçeneği de bulunan Korando, 4 x2 ve 4 x 4 olarak tercih edilebiliyor. E7 segmentinde olan Rexton ise 2.0 LT 155 PS motoru, 4 x 2 ve 4 X 4 çekiş sistemi seçenekleri ile pazarda yer alıyor. Ürün gamımızdaki diğer ürünümüz ise Rodius (MPV) Pazara yenilenen yüzü ve yeni teknoloji ile üretilen motoru ile pazara Haziran ayında girmeye hazırlanıyor E4 Segmentin de olan Rodius kaslı ve dinamik görünüşü ila dikkatleri üzerine çekiyor. ’dedi.

GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRDİ
Yunus Şahsuvaroğlu, ‘’Tüm SsangYong müşterileri showroomlardan sıfır kilometre SsangYong modellerinden herhangi birini alırken önceden belirlenen geri alım fiyatlarıyla yapacakları sözleşme ile 4 sene içinde aldıkları aracı bize geri satmaya, veya yeni bir modelle değiştirmeye karar verdikleri zaman aracını İkinci el olarak getirerek parasını 3 gün içinde alabiliyorlar. Ben araç olarak ingilizce "Koreans Do"- "Koreliler de yapar" kelimelerinden alan SUV aracı "Korando"4 x 4 AT kullanmaktayım. Kullandığım araç Avrupa'nın en ünlü tasarımcılarından Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlandı. Geçmişi 1974'e dayanan Korando, Kore otomobil endüstrisinin dört çekerli ilk aracı. Korando Kore Guinness Rekorlar kitabı içerisinde ülkenin en uzun yaşayan otomobil markası olarak listeleniyor. MPV, Pick – Up, CUV ve SUV 'sınıfında bulunan araçlar oluşturmaktadır, Mevcut istatistiklerde hala C-segmentindeki, sedanların en fazla satıldığı görülüyor.

Ancak tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de SUV lere olan talep hızla artmaktadır. Hemen hemen tüm markaların ürün gamına SUV ler adapte etmektedir bununla kalmayıp, SUV'ler artık değişik segmentlerde de karşımıza çıkıyorlar. Tüm markaların yaptığı yatırımlardan da anlaşılıyor ki SUV lere olan eğilim giderek artmaya devam edecek. Ssangyong 1974 yılı itibarı ile 4 x 4 araç üretimi yapıyor ve konusunda uzman. Ürün gamımızda bulunan Korando Sports, Korando, Rodius ve Rexton’un 4 x 4 seçenekleri bulunuyor ve ülkemizde satılıyor.

Önümüzdeki dönemde Ssangyong, uzmanlığını diğer segmentlere de taşıyarak, farklı kullanıcı profillerine de hitap ediyor olacak.’’dedi Dış Ticaret, 2007 Ekim ayından bu yana Güney Koreli SsangYong’un Türkiye Distribütörlüğünü yapmakta olduklarını da değinen Yunus Şahsuvaroğlu, ’’Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde 28 ilde 25 adet 4S Plaza, 2 adet 2S showroom (toplamda 27 adet satış noktası), 40 adet servis noktası ile verdiği 7/24 ücretsiz yol yardım hizmetini tüm Türkiye’de çok kısa bir zaman diliminde kuran Şahsuvaroğlu Dış Ticaret, SsangYong markasını Türkiye’de zirveye taşımayı başarmıştır.Otomotiv sektöründe altyapımızı her koşulda hazır hale getirdik. Artık hızla hacmimizi arttırmak için çalışıyoruz.

Uluslararası ticaret hacmimizin ve uluslararası finans sektöründeki güvenilirliğimiz sayesinde, yurt içinden ve yurt dışından projelerini şirketimiz ile paylaşan birçok şirket var. Uzmanlığımız olan otomotiv sektöründe yer almaya devam edeceğiz ancak, ülkemiz için faydalı olacağını düşündüğümüz projeler var ve bu projeleri de ekibimiz ile değerlendiriyoruz işimiz hizmet, ülkemize ve ülke halkına hizmet edecek projelerde yer alacağız. ’şeklinde konuştu

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv