ŞİŞECAM CAM AMBALAJ’DAN İHRACAT REKORU

Dünyanın en büyük cam ambalaj üreticileri arasında yer alan Şişecam Cam Ambalaj, 2016 yılında gerçekleştirdiği 125 bin tonluk ihracatla hem sektör hem de kendi rekorunu kırdı. Şişecam Cam Ambalaj, elde ettiği bu tarihi başarının ardından 2017 yılı için ihracatı sürdürülebilir şekilde artırmayı hedefliyor.

01 Nisan 2017 Cumartesi 12:31
ŞİŞECAM CAM AMBALAJ’DAN İHRACAT REKORU
ŞİŞECAM CAM AMBALAJ 2016’DA 125 BİN TON İHRACAT YAPTI

Şişecam Cam Ambalaj’dan ihracat rekoru

Dünyanın en büyük cam ambalaj üreticileri arasında yer alan Şişecam Cam Ambalaj, 2016 yılında gerçekleştirdiği 125 bin tonluk ihracatla hem sektör hem de kendi rekorunu kırdı. Şişecam Cam Ambalaj, elde ettiği bu tarihi başarının ardından 2017 yılı için ihracatı sürdürülebilir şekilde artırmayı hedefliyor.

HAVADİS TÜRK – Türkiye'nin lider, dünyanın ise beşinci büyük cam ambalaj üreticisi olan Şişecam Cam Ambalaj, küresel bir firma olma yolunda ihracat hedeflerini büyütüyor. Yeni pazarlama ve satış stratejileriyle 2016’da 125 bin tonluk ihracat yaparak tarihi bir rekora imza atan Şişecam Cam Ambalaj yıllık ihracat hedefine ulaşmayı başardı. Şişecam Cam Ambalaj, tarihindeki en yüksek ihracat rakamına bundan önce 78 bin tonla 2008 yılında ulaşmıştı.

Bugün itibarıyla başta İtalya, İsrail, Irak ve Romanya olmak üzere 35 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Şişecam Cam Ambalaj Grup Başkanı Abdullah Kılınç, “Portföyümüze Tayland, Fildişi Sahilleri, Arjantin, ABD, Kanada ve Lübnan’ı kattık. Etiyopya, Güney Kore, Japonya gibi ülkeleri de ekleyecek yeni projeler yürütüyoruz. Şişecam Cam Ambalaj’ın, çok uluslu ve global firmalardan oluşan müşteri portföyü, ihracattaki büyüme stratejisinin en önemli unsurlarından birini oluşturuyor” dedi.

İhracatın payını ikiye katına çıkarmayı hedefliyor
İhracatın toplam satışlar içindeki payını ikiye katına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Kılınç, “Şişecam Cam Ambalaj yüksek performansıyla Türkiye’nin toplam cam ambalaj ihracatı artırırken, iç talebin karşılanmasında da önemli rol oynayarak, ithalatın gerilemesine de katkı sağladı” diye konuştu.
Şişecam Cam Ambalaj’ın Türkiye’de sahip olduğu üç üretim tesisinde gıda, su, maden suyu alkollü ve alkolsüz içecekler ile ecza ve kozmetik sektörlerine 6 cc'den 15.000 cc'ye kadar çeşitli hacim ve renklerde cam ambalaj sağladığını ifade eden Kılınç, “Şişecam Cam Ambalaj, Ar-Ge çalışmaları ile desteklediği faaliyetleri, “Temiz Oda” sertifikalı ecza şişesi üretim hatları, Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan “Baskı Tesisi”, uluslararası ödüllü ürünlere imza atan tasarım ekibiyle ülke ekonomisine hizmet ve katkısını sürdürüyor” dedi.

Şişecam Cam Ambalaj Hakkında
Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Cam Ambalaj, günümüzde toplam 2,3 milyon ton/yıl üretim hacmiyle hem Avrupa’nın hem de dünyanın 5’inci büyük cam ambalaj üreticisidir. Şişecam Cam Ambalaj, Türkiye ile birlikte Gürcistan, Rusya ve Ukrayna olmak üzere 4 ülkede toplam 10 üretim tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye pazarını lideri konumundaki Şişecam Cam Ambalaj gıda, su, maden suyu alkollü ve alkolsüz içecekler ile ecza ve kozmetik sektörlerine 6 cc'den 15.000 cc'ye kadar çeşitli hacim ve renklerde cam ambalaj sağlamaktadır.
www.sisecamcamambalaj.com 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv