MIPIM’de Antalya Rüzgarı Esti

Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyaca üncü ‘Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’ MIPIM’de projelerini tanıttı. Antalya’nın çehresini değiştirecek ve değerini katlayacak vizyon projeler büyük beğeni topladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, özellikle Kepez Santral Projesi’nden hayranlıkla söz etti...

18 Mart 2017 Cumartesi 13:57
MIPIM’de Antalya Rüzgarı Esti
MIPIM’de Antalya rüzgarı esti

Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyaca üncü ‘Uluslararası Gayrimenkul Fuarı’ MIPIM’de projelerini tanıttı. Antalya’nın çehresini değiştirecek ve değerini katlayacak vizyon projeler büyük beğeni topladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, özellikle Kepez Santral Projesi’nden hayranlıkla söz etti.


HAVADİS TÜRK - Fransa’nın Cannes şehrinde bu yıl 28’ncisi düzenlenen, 90 ülkeden 2 bin 300 profesyonel katılımcının yer aldığı MIPIM Fuarı’na Antalya Büyükşehir Belediyesi damga vurdu. Bu yıl 3’ncü kez dünya vitrininde boy gösteren Büyükşehir Belediyesi, vizyon projeleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Bakan Özhaseki’den övgü

MIPIM’de bulunan Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standını ziyaret ederek vizyon projeleri inceledi.

Bakan Özhaseki, özellikle 3 boyutlu olarak Büyükşehir Belediyesi standında yer alan Kepez- Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nden övgüyle bahsetti. Özhaseki; “Her projede muhakkak eleştirilecek bir şey bulunur; fakat ben bu proje karşısında gerçekten söyleyecek bir şey bulamıyorum" dedi. Ayrıca Konyaaltı Liman Projesi, Boğaçayı Projesi, Kruvaziyer Liman Projesi ve Tünektepe Projesi de Türk ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı.

Dünyanın ilgisi Antalya’nın üzerinde
Dinamik şehir yapısı, doğal güzellikleri ve hayata geçirilecek vizyon projeleriyle Antalya, MIPIM’de Amerika’dan Japonya’ya pek çok yatırımcının odağında yer alıyor.

Ayrıca yapılan eş toplantılarda Kiev, Leipzig, Essen, Ghent, Amsterdam, Buenos Aires, Saint Petersburg belediye başkanları Antalya’ya özel ilgi göstererek ikili temaslarda bulundu. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv