58.Uluslararası AYMOD Ayakkabı ve Moda Fuarı

58. Uluslararası AYMOD Ayakkabı ve Moda Fuarı, 4-7 Ekim'de ziyaretçilerine kapılarını açacak.

28 Eylül 2017 Perşembe 14:14
58.Uluslararası AYMOD Ayakkabı ve Moda Fuarı
AYAKKABININ ZAMANDA YOLCULUĞU 58. AYMOD AYAKKABI ve MODA FUARINDA...

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) 30 bin metrekare alanda düzenlediği Avrupa’nın 2. , Türkiye’nin en büyük, 58. Uluslararası AYMOD Ayakkabı ve Moda Fuarı, 4-7 Ekim 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını ziyaretçilere açacak.

Türkiye’de bir ilk “Ayakkabının Zamanda Yolculuğu” Sergisi…
Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneğinin 58. Uluslararası AYMOD Fuar’ında düzenleyeceği “Ayakkabının Zamanda Yolculuğu” sergisinde, TASD üyesi Mehmet Akbacakoğlu’na ait özel koleksiyondan, III. Selim’e ait bir çifti de Topkapı Sarayında yer alan Çizme, Şehzade Ediği, Çanakkale Savaşında giyilmiş subay çizmesi, Noel Baba Çizmesi gibi birbirinden değerli 45 çift ayakkabı ilk kez sergilenecek. Sergide aynı zamanda Türkiye’nin yedi bölgesine ait tarihsel ayakkabılar yer alacak.

Dünyanın Gözü AYMOD’da …
Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Süleyman Gürsoy; “AYMOD yine farklı sürprizleri ile birçok yerli ve yabancı yatırımcının buluşma noktası haline gelecek. Özellikle yabancı katılımcılardan çok yoğun ilgi var. Fuarımız, Çin’den İtalya’ya, Rusya’dan Katar’a, Almanya’dan İran’a en az 80 ülkeden 600 alım heyetine ev sahipliği yapacak. 400 üzerinde katılımcı, 1000’ den fazla marka ile yaz sezonuna ait kadın-erkek ayakkabısından, çocuk ayakkabılarına kadar klasik ve modern 10 bin model sergilenecek. Bu seneki ‘’Ustalara Saygı’’ konseptimiz çerçevesinde düzenleyeceğimiz birçok etkinliğin yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekeceğini düşünmekteyiz” dedi

TASD’den “Ustalara Saygı”…

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Süleyman Gürsoy; “Ustalara Saygı” projesi kapsamında; “Türkiye’nin farklı bölgelerinden davet ettiğimiz ustalar, fuar boyunca el emeği, göz nuru yöresel ayakkabılar yapacaklar. Kültür mirasımız olan bu ayakkabıları yapan ustaların sayısı gün geçtikçe azalıyor. TASD olarak düzenlediğimiz AYMOD Fuarı ile yerli, yabancı yatırımcılar ile bu ustaları hem biraraya getirmiş olacağız, hem de bu miraslarımızı geleceğe taşımaya devam edeceğiz” dedi. Proje kapsamında Kahramanmaraş’lı Harry Potter ve Truva filmleri için çarık yapan ustamız, Aydın Efe’lerinin körüklü çizmelerini yapan ustamız, Samsun Çarşamba yöremize ait yumurta topuk ayakkabı yapan ustamız, Bodrum sandaleti yapan ustamız, Gaziantep yöresine ait yemeni yapan ustamız fuar boyunca bu özel ayakkabıları ziyaretçilerin izleyebileceği şekilde canlı olarak yapacak. Fuarın son günü ayakkabıcılık mesleğine emek vermiş ustalara TASD tarafından ödül töreni de düzenlenecek. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv