Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü

29-30 Eylül ve Dünya Kahve Günü olan 1 Ekim’de Bilkent Station’da ikincisi düzenlenen Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü.

04 Ekim 2017 Çarşamba 13:01
Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü
ANKARA ‘KAHVE’YE DOYDU

Festivale Yoğun İlgi
29-30 Eylül ve Dünya Kahve Günü olan 1 Ekim’de Bilkent Station’da ikincisi düzenlenen Ankara Coffee Festival başkentte yoğun ilgi gördü. Üç gün boyunca başkentlilerin kapısında uzun kuyruklarda bekleyerek akın ettiği kahve festivaline yaklaşık 25 bin kişi katıldı.

Festival Hem Damağa Hem Ruha Hitap Etti
"Ankara Coffee Festival" yerel ve uluslararası kahve markalarını ve lezzetleri, kahve tutkunlarıyla buluşturdu. Geleneksel Türk kahvelerinden, Kıbrıs kahvelerine, üçüncü nesil kahvelerden kahvenin yanına en yakışan çaylı çikolatalar ile, başkentliler kahvenin tüm farklı tatlarını deneyimleme şansı yakaladı. Festival boyunca, hurmalı, balkabaklı, baharatlı kahveler en çok tercih edilen tatlar oldu. Ödüllü baristaların ellerinden kahve yudumlama şansı bulan kahve tiryakileri festival boyunca sahne alan müzikseverlerin yakından tanıdığı Jabbar, Allen Hulsey gibi isimlerin yanı sıra DJ performansları ile kahveye ve müziğe doydu.

Festival Söyleşileri
Festivalde ayrıca “İyi Kahve, Kime Göre, Neye Göre?”, “Kahve Fotoğrafı Nasıl Çekilir”, “Kahve ve Spor İlişkisi” gibi daha birçok keyifli konuda kahve tutkunları kahve alanında uzman isimler ile söyleşi gerçekleştirme şansı yakaladı. “Evde Kahve Demleme Teknikleri” söyleşisi kapsamında kahve severler evde kahve keyfine varabilmek için demleme teknikleri konusunda tüyolar aldı. Üçüncü nesil kahvelerde uzman baristalar festival katılımcılarına demlemenin iki aşamadan oluştuğunu kahve çekirdeklerini belirli bir oranda öğüttükten sonra bir ön demleme sürecinden geçirilerek dinlendirildiğini ardından kahvenin ikinci kez demlenerek sunuma hazır hale getirildiğini kahve severlere anlattı.

“Her Yıl Kahve Festivali Yapmayı Hedefliyoruz”
Bilkent Center Alışveriş Merkezi Müdürü Ayhan Aytekin, Bilkent Center olarak her yıl kahve festivali yapmayı hedefleyerek kahve festivalini Bilkent Center’da gelenekselleştireceklerini söyledi. Alışveriş merkezlerinin insanların yalnızca alışveriş yaptığı ticari alanlar olmaktan çıkarak sosyal alanlara dönüştüğünün altını çizen Aytekin, “Coffee Festival Ankara’nın konukları için sosyalleşebilecekleri festivallerden bir tanesi olduğunu” belirtti. Aytekin ayrıca, kahvenin insanlar için bir kültür ve sosyalleşme aracı olduğuna işaret ederek festivalde dünyanın farklı yerlerinden kahvelerin tadılıp kahvenin hazırlanma ve demleme tekniklerinin de öğrenilebildiğini ifade etti.

“Ortaya Farklı Lezzetler Çıkarıyoruz”
Festivale katılan Zihni Sinir markasının Genel Müdürü Cem Dumlupınar ise uzak diyarlardan gelen kahveleri geleneksel tatlar ile birleştirdiklerini belirtti. Dumlupınar, “Dünyada öne çıkan "latte", "mocha" gibi kahveleri menengiç ve Türk kahvesi ile birleştirerek ortaya farklı lezzetler çıkarıyoruz” dedi.

Türkiye'de kişi başına düşen kahve tüketimi miktarı her geçen gün artarken festivalde 62 ayrı stand kahve severlerin beğenisine sunuldu.

BİLKENT CENTER ve BİLKENT STATION HAKKINDA
Bilkent Center, 1998’den bu yana Ankara’nın “ilk” açılan alışveriş merkezlerinden biri olarak, açıldığı günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile alışveriş merkezi tanımını genişleterek “yaşam merkezi” kavramını sektöre kazandırmıştır.
Bilkent Holding üyesi şirketlerinden Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş. bünyesinde bulunan Bilkent Center ve 2015 yılında açılan Bilkent Station alışveriş merkezi ve “yaşam merkezi” olarak her yaştan ziyaretçiyi ağırlamaktadır. 

Yurt içinde on bir alışveriş merkezinde imzası olan Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş. halihazırda Bilkent Center, Bilkent Station, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, Tepe Prime Avenue’nun mülk yönetimini gerçekleştirmekte ve son dönemde gerçekleştirilen bazı karma projelerin ticari alanları ile ilgili kiralama ve konsept danışmanlığı hizmetini vermektedir.


 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv