Büyük Mübadele Derneği'den 7. Pita Gecesi

Büyük Mübadele Derneği’nin organize ettiği geleneksel 7. PİTA GECESİ’ne çok sayıda belediye başkanı ile Yunanistan ve Türkiye’den dernek temsilcileri ile araştırmacılar hazır bulunacaklar. Bu yıl her iki ülkenin 'Göç ve Mübadele' konularında çalışan yazarlar ile araştırmacıları da geceye çalışmalarıyla katılacaklar. Halka açık olan etkinliklerde hazır bulunacak dernek temsilcileri ile yazarlar şu isimlerden oluşuyor: Nurten Ertul, İsmail Savaş, Aycan Yılmaz, Giorgos Tsotos, Nea Kalvari Kültür Merkezi Müdürü Kaplanis Iosifidis, Voiakı Estia Thessalonikis adlı göçmen derneği yöneticisi George Papadopoulos.

15 Ocak 2018 Pazartesi 13:06
Büyük Mübadele Derneği'den 7. Pita Gecesi
7. PİTA GECESİ ve ULUSLAR ARASI BÖREK GÜNÜ…

Lozan Anlaşması’nın ardından imzalanan Nüfus Mübadelesi sonucu Anadolu’dan Yunanistan’a Yunanistan’dan da Anadolu’ya gelenlerin torunları, İstanbul’da Silivri’de buluşuyorlar.

Büyük Mübadele Derneği’nin organize ettiği geleneksel 7. PİTA GECESİ’ne çok sayıda belediye başkanı ile Yunanistan ve Türkiye’den dernek temsilcileri ile araştırmacılar hazır bulunacaklar.

Bu yıl her iki ülkenin “Göç ve Mübadele” konularında çalışan yazarlar ile araştırmacıları da geceye çalışmalarıyla katılacaklar. Çeşitli etkinliklerin düzenleneceği gecede, mübadil hanımların geleneksel olarak yapacakları ve Türkiye’de “Muhacir Böreği” olarak bilinen Pitaların yanı sıra geleneksel halk dansları topluluğu gösteriler sunacak ve hediye çekilişleri yapılacak.

Halka açık olan etkinliklerde hazır bulunacak dernek temsilcileri ile yazarlar şu isimlerden oluşuyor: Nurten Ertul, İsmail Savaş, Aycan Yılmaz, Giorgos Tsotos, Nea Kalvari Kültür Merkezi Müdürü Kaplanis Iosifidis, Voiakı Estia Thessalonikis adlı göçmen derneği yöneticisi George Papadopoulos.

Etkinlikler, 20 Ocak 2018’de Saat:19.00’da Silivri’de Mega Düğün Sarayı’nda başlayacak.
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv