‘Evimizin Sağlık Elçileri’ proje eğitimi Bursa’da

Daha önce İstanbul’un farklı semtlerinde ve Gaziantep’te verilen eğitimin dördüncüsü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’da yapıldı. Eğitim toplantısına çok sayıda katılımcının yanı sıra ünlü isimler de katıldı.

25 Şubat 2018 Pazar 13:56
‘Evimizin Sağlık Elçileri’ proje eğitimi Bursa’da
‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin dördüncü eğitimi Bursa’da…

Sanofi Pasteur’ün Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlattığı ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi kapsamında önlenebilir hastalıklara dikkat çekiliyor. Daha önce İstanbul’un farklı semtlerinde ve Gaziantep’te verilen eğitimin dördüncüsü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’da yapıldı. Eğitim toplantısına çok sayıda katılımcının yanı sıra ünlü isimler de katıldı.

24 Şubat 2018, Bursa / Sanofi Pasteur ve ÇABA Derneği işbirliği ile yürütülen ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin dördüncü eğitimi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Bursa Ticaret Odası Başkanı İbrahim Burkay, ünlü sanatçı Fatih Erkoç ve Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş’ın katıldığı toplantıya ilgi oldukça yüksekti. Gazeteci Balçiçek İlter moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda Dr. Özlem Cankurtaran, Prof. Dr. Nadir Şener ve Dr. Ahmet Memeşa katılımcıları aile sağlığı ve hastalıklardan korunma konularında bilgilendirdi.

Evimizin Sağlık Elçileri projesi aşının önemine dikkat çekiyor
Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Ahmet Memeşa, aşılamanın önemine dikkat çekti. Menenjit, HPV, grip ve boğmaca aşılarının önemine değinen Dr. Ahmet Memeşa, aşı sayesinde şu anda birçok hastalığın görülmediğini belirtti.

Ortopedi Uzmanı Prof. Dr. Nadir Şener, kaliteli yaşlılık için özellikle kemik sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı ve bunun için yapılması gerekenleri sıraladı. Ayrıca hareketli bir yaşlılık döneminin kaliteli bir yaşlılık konusunda etkili olduğunu söyledi.

Pembe İzler Derneği Arzu Karataş, rahim ağzı kanseri ve meme kanseri konusunda toplumda farkındalık yaratmanın ve toplumun duyarlılığını geliştirmenin önemine değindi. Türkiye’de en çok görülen kanser türlerinden birinin rahim ağzı kanseri olduğunu söyleyen Arzu Karataş, rahim ağzı kanserini önlemek için erken dönemde aşı yaptırmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Dr. Özlem Cankurtaran ise hasta yakını ve hasta bakan kişiler için Evimizin Sağlık Elçileri projesinin çok önemli bir proje olduğundan söz etti.

İstanbul’un stresinin gün geçtikçe daha yorucu bir hal aldığından bahseden Fatih Erkoç, kış aylarını Bursa’da geçirdiğini ve Bademli kasabasında bir müzik okulu açtığını söyledi.“Artık Bursalı oldum” diyen Fatih Erkoç, yeni çıkaracağı kitabın müjdesini de verdi. Evimizin Sağlık Elçileri projesi kapsamında da söz alan Fatih Erkoç, sağlıklı ve düzenli beslenmenin önemi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Kanser olduğu zamanlardan da bahseden Fatih Erkoç, “Kanser olduğum dönemde dahi sahneye çıkabildim. Ancak grip olduğumda sahneye çıkamıyorum. Bu nedenle grip aşısı çok önemli.” dedi.

Her evde bir sağlık elçisi
Her evde bir ‘sağlık elçisi’ yaratmak için Türkiye’nin farklı illerinde yapılacak eğitim programlarını kapsayan proje ile anneler bilgilendirilerek aileden başlayan sağlık bilinciyle topluma katkı sağlanması amaçlanıyor.

Projenin lansman etkinliği İstanbul’da 4 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Proje kapsamında ilk eğitim ise 18 Kasım’da Gaziantep’te 250 kişinin katıldığı bir organizasyonla gerçekleşti. Projenin amacı; hastalıklardan korunma konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesinin yanı sıra toplumda farkındalık yaratarak sağlıklı bir geleceğin oluşmasına da destek olmak.

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi, bu yıl 8 ilde yapılacak eğitimlerle devam edecek. Proje ile her evde bir sağlık elçisi oluşturulması hedefleniyor.

Sanofi: Sağlıkta global bir lider olan Sanofi hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir.

Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv